Öne Çıkanlar Kuşadasıspor Elazığda silahlı kavga: 5 Yaralı İl Genel Meclisi toplantı mehmet özhaseki zam

Bu haber kez okundu.

İSLAM DEVLETLERİNİN BİRÇOĞU TÜRKİYE’Yİ ÖRNEK ALIYOR

Yazılı basın açıklamasında İdareci ve Bürokratlar Birliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yücel CAN; Türkiye’nin geçmiş Türk Devletlerinin devamı olduğunu ve ecdadın, tarihin, dünün temsilcisi olduğunu en büyük ve öğünülecek konuların başında da vatan, bayrak, millet gibi övünç duyulan değerlerimizin olduğunu; İslam Devletlerinin, birçok devletin Türkiye’yi örnek aldığını söyledi.

Bürokratlar Birliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yücel CAN şunları kaydetti; Türkiye demek dünün mirasını üstlenen, Müslüman Türk Devleti demektir. Türk ve Müslüman et ve tırnak gibi birbirinin tamamlayıcısıdır.  Geçmişimiz savaşlarla, mücadelelerle doludur. İnancımız için, vatanımız için bedeller ödedik-ödüyoruz, şehitler verdik-veriyoruz.Bunun en güzel örneğini de adeta Çanakkale Zaferinde olduğu gibi yedi düvele, bütün dünyaya karşı verdik. Biz, ecdadımız ile küs olamayız, onlara sırtımızı dönemeyiz; dün ile kavga edemeyiz. Bu tür ve durumlardan uzak durulması gerekir. Türkiye Cumhuriyeti, ekmek ve su gibi hürriyetine düşkündür.  Bu vatan kanla yoğrularak birçok alanda verilen mücadele ile bugüne gelmiştir. İç ve dış mihraklar çok çeşitli olan zenginliğimizi bölmek isteseler de bölemeyecekler! Farklı düşüncelere sahip olsak bile Çanakkale Zaferinde olduğu gibi Çanakkale ruhu ile vatanımızı her türlü saldırılara karşı Biz Birlikte Güçlüyüz ve Kardeşlik Sınır Tanımaz edası ile ortak hareket etmeliyiz. Savaş, terör, darbe gibi müdahalelerde ortak bir duruş sergilemeliyiz.

Özellikle son zamanlarda dış destekli birlik ve beraberliğimiz zedeleyen tutum, davranış ve sözlerden uzak kalarak sevgi ve hoşgörü anlayışı ile yanlış anlaşılma ve çatışmalardan uzak kalmalıyız. En doğru yaklaşım insana yapılan yatırımdır.Çatışmalar bu ülke insanı bağrışmaya ve kargaşaya götürmektedir. Bu anlamda okullarımızı, üniversitelerimizi ezberden ve günü kurtarmaktan uzak eğitim anlayışı ile özellikle çocuklarımıza samimiyet, sadakat, hürmet, muhabbet, güven, anlayış, paylaşma, hoşgörü, değerlerine bağlılık gibi konuları önceliğimize alarak eğitim ve öğretim alanında da örnek bir Türkiye konusunda geride kalıcı çalışmalar ve eserler bırakmaya gayret gösterilmelidir dedi.

Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Yücel CAN; yukarıda saydığımız değerlerimize önem verilmesi, liyakat, adalet, tahammül çok önemli ve üzerinde durulması gereken kavramlardır.  Bu ülke insanı değerleri ve mukaddesatı için koşarak ölüme gitmektedir. Gelecek, makam, rakam kaygıları ve kazanımları için toplumsal huzuru bozacak açıklamalar için inanç değerlerine saldırmak, eleştirmek sadece yanlış olarak nitelendirilemez. Ülkemize karşı sinsi bir oyun yoksa, Müslümanım diyenin İslamiyet’e saldırısı ANLAŞILIR GİBİ DEĞİLDİR. Görev ve makam kargaşası, beklenti, rant için gündem oluşturmak, alanı, yetkisi olmadığı halde bu tür açıklamalar yapmak, sosyal huzuru bozmak kabul edilebilir bir yaklaşım değildir. Bu konuda konuşacak makamlar bellidir.

Yönetim Kurulu Başkanı Yücel CAN; TV programlarında, sosyal medyada ‘imam hatipte okudum dindar gençlik yetiştirmek doğru değildir, bu tür gençlik dünyayı ihmal eder, ahirete çalışmaz’ demek akıl tutulmasının ötesindedir, imam hatip öğrencilerini küçümsemektir, toplumun içerisine ayrılık gayrılıkkoymaktır. Aydın insanlar bu tür açıklamalardan uzak kalmalıdır, karşı tarafı mağdur ederek, mensubiyeti bulunanlara sataşılarak hukuksal hakları aramaya zorlamamalıdır. Kimse gelecek, makam, politika, siyaset kaygısı için ağzı olan konuşur misali sınırsız konuşma ve toplumu gererek inançlara hakaret etme hakkına sahip değildir.

İdareci ve Bürokratlar Birliği Derneği logosunda olduğu gibi kırmızı beyaz rengimiz ile bayrağımız özgürlüğümüzdür, gerekirse bunun için canımızı veririz. Türkiye üzerinde kimse oyun oynayamaz. Değerlerimiz bizim için çok önemlidir. Projelerimizde olduğu gibi kardeşlim Sınır Tanımaz, Biz Birlikte Güçlüyüz, Başka Türkiye yok diyoruz sözlerini tamamladı."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol