Öne Çıkanlar Vatandaşları Dolandıran Sahte Avukat Yakalandı Cumhurbaşkanı Erdoğandan Yeni anayasa açıklaması arınma ve kurtuluş gecesidir Aydınlar Köyü Parkı Tamamen Kapatıldı Zorlu: DEVA Partisi Ülkemizin Reçetesidir

Bu haber kez okundu.

Av. Ömer Serdar AK Parti MKYK Üyesi Oldu


AK Parti’nin 4. Olağanüstü Kongresi'nde partinin yeni yönetimi belli oldu. Belirlenen yeni yönetimde Av Ömer Serdar, AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu üyeliğine asil listeden girdi.

ÖMER SERDAR KİMDİR?

Ömer serdar 1963 yılında Elazığ/Palu’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur. Siyaset yaşamına 1991 yılında Refah Partisi Elazığ İl Başkan Yardımcısı olarak başlamış, Refah Partisi İl Başkanlığı da yapmıştır. 1999 genel seçimlerinde Fazilet Partisi milletvekili adayı olarak seçime katılmış, 2003 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Büyük Kongre Delegesi, 2004 yılında AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı olmuştur.

1982 yılından itibaren çeşitli sanat-edebiyat dergileri ile Milli Gazete'de yazıları yayınlanmıştır. 1995-1999 yılları arasında Elazığ Barosu Genel Sekreterliği görevini yürütmüş, Elazığ Barosu’nu temsilen Türkiye Barolar Birliği delegesi olmuştur. İngilizce ve Arapça bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır. 26. dönem Elazığ milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Kâtip üyesidir. 2017 yılı itibarıyla Meclis İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanıdır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol