Öne Çıkanlar 5.3 deprem 5.3 elmütter 14 mayıs seçim temayül yoklaması

Bu haber kez okundu.

“Erteleme Elazığ’ı Kapsamıyor!”

Harput Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Turan Kurnaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı esnaf ve sanatkârların borçlarının 6 ay erteleme açıklamasının ilimizi kapsamadığını açıkladı.

24 Ocak 2020 depreminin ardından ilimizde ki esnaf ve sanatkârların borçlarının bir yıl süreli olarak ertelendiğini hatırlatan Turan Kurnaz “ Biz ilimizde meydana gelen depremin ardından bu konuda alınan karar ile esnaf ve sanatkârlarımızın borçlarını bir yıl süreli erteletmiştik.

Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan merkezli depremin ardından gerek ilan edilen OHAL kapsamında yer almamamız gerek depremin meydana geldiği 10 il arasında yer almamamız nedeniyle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın esnaf ve sanatkârların borçlarının altı ay süreli ertelenmesi kararında ilimiz yer almamaktadır.

Ancak 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan merkezli depremin yıkıcı etkisi ilimizde de yaşanmıştır.

Bu nedenle alınan kar kapsamında ilimizin yer alması için bazı girişimlerimiz olacaktır. Bu girişimlerimizin neticesinde olumlu bir gelişme sağlanırsa bunu da esnaf ve sanatkârlarımız ile paylaşacağımızın bilinmesini istiyorum.” dedi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol