Öne Çıkanlar yenıufuk yeniufuk gazetesi türkiyede deprem elazığhaber Elazığ cumhurbaşkanı

Bu haber kez okundu.

Fırat Üniversitesi’nin Başarısı TBMM’de

HABER: HATİCE CAN

Stanford Üniversitesi dünyadaki bilim insanları arasında ilk yüzde 2'lik dilime giren akademisyenleri açıkladı. Büyük bir başarıya imza atan Fırat Üniversitesi’nde listeye 49 akademisyen girdi. Fırat Üniversitesi Türkiye’den listeye en fazla akademisyen yerleştiren 2'nci üniversite oldu.

MİLLETVEKİLİ EROL KELEŞ, TEŞEKKÜR ETTİ

TBMM Genel Kurulu’nda söz alan AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş yaptığını konuşmada; “Sayın Başkan, Değerli Milletvekilleri; STANFORD Üniversitesi, dünyadaki bilim insanları arasında, ilk yüzde 2'lik dilime giren akademisyenleri açıkladı.
Elazığ Fırat Üniversite’si, Türkiye'den bu listeye en fazla akademisyen yerleştiren 2. üniversite oldu. Uluslararası ölçütler kullanılarak oluşturulan bu başarı, Elazığ Fırat Üniversitesi’nin dünyada saygınlığını artırarak, ön plana çıkmasını sağladı. Dünyada bu listeye 200.644 bilim insanı girdi. Türkiye’den 1.202 Öğretim Üyesi bu listede yer alırken, Elazığ Fırat Üniversitesi’nden 49 Öğretim Üyesi listede yer aldı.

Türkiye'den, İstanbul Teknik Üniversitesi 62 akademisyenle 1’inci, Elazığ Fırat Üniversite’si 49 akademisyenle 2’inci, Hacettepe Üniversitesi 42 akademisyenle 3’üncü sırada yer aldı. Elazığ Fırat Üniversite’mize ve şehrimize büyük gurur yaşatan, üniversitemizin dünya genelindeki saygınlığını artıran, kıymetli Fırat Üniversitesi akademisyenlerimizi yürekten kutluyorum.”dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol