Öne Çıkanlar Milli Badmintoncu İdmanlarını Evde Yapıyor toki kentsel dönüşüm can kaybı Ticari Taksilere Koronavirüs Önlemi Tescil Tepkisi Sürüyor Teşvik Devletten 50 Bin İstihdam Milletten

Bu haber kez okundu.

Müdür Polat: "Sayı Her Geçen Gün Artmaktadır"

Depremzede vatandaşların her an yanında olduklarını belirten İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit POLAT yaptığı açıklama da “ Başta Malatya olmak üzere depremin yaşandığı illerden Elazığ’a çok sayıda depremzede vatandaşımız getirildi" dedi.

"Bu sayı her geçen gün artmaktadır"

Vatandaşların büyük bir kısmının Çaydaçıra mahallesinde barınmakta olduğunu aktaran Müdür Cahit Polat, " Vatandaşlarımızın büyük bir kısmının barınmakta olduğu Çaydaçıra Mahallesi, Ahmet Kabaklı Erkek Öğrenci Yurdu içerisinde 1. Basamak sağlık hizmeti verecek poliklinik açtık.

Bu sayı her geçen gün artmaktadır.

Amacımız yeterince mağdur olan depremzede vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştırmak ve sağlık sorunlarına yerinde müdahale etmektir.

Hizmet vermeye başlayan poliklinikte görevlendirdiğimiz uzman hekim ve yardımcı sağlık personellerimiz tarafından muayene, reçete düzenlenmesi, gebe ve bebek izlemi, aşılama faaliyetleri, kronik hasta takibi gibi hizmet ve işlemler yapılacaktır.

Deprem mağduru olarak çok büyük sınavlar veren bu vatandaşlarımızın ayağına hizmet götürerek bir nebze olsun acılarına ortak olmak ve moral vermektir.

Bu konuda tüm sağlık çalışanlarımızla mesai mefhumu gözetmeden gece gündüz sahadayız” şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol