Öne Çıkanlar türkiyede deprem GÜLLÜ ESKİ ÖĞRENCİLERİNİ TRANSFER ETTİ Valilikten Vatandaşlara Destek Çağrısı SARAYATİK MAHALLESİNİ ZİYARET ETTİ Müteahhitlerden Yönetmeliğe Tepki

Bu haber kez okundu.

Taşkın’dan Erteleme Talebi!

Türk Eğitim Sen Elazığ Şube Başkanı Fatih Murat Taşkın açıklamasında: “Okulların açılması, evlatlarımızın normal hayata dönüşü açısından gerçekten çok önemli; bununla beraber Elazığ'da artçı sarsıntılar hâlâ tedirgin edici seviyede hissediliyor, 664 binadaki 4043 bağımsız birimin de ağır hasarlı olduğu ve acil yıkılması gerektiği açıklandı.

Dışarı çıktığınız zaman her sokakta bir taşınma görüyorsunuz.

Şehir içinde hem komşu illerden gelen depremzede öğrenciler hem de yer değiştiren yerli öğrenciler çok fazla. Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü'nün bu süreçte gerek deprem bölgelerinde gerekse Elazığ'da okulların kontrol edilmesi ve yeni öğrencilerin taksimi dahil, eğitim kurumlarının eğitim öğretime hazırlanması noktasında çok gayret sarf ettiğini biliyor ve taktir ediyoruz.

Bunların yanında okulların açılmasının 1 Mart'a ertelenmesi bize ulaşan öğretmen ve velilerin kahir ekseriyetinin ve madem devam zorunluluğu da aranmıyor bizim irade beyanımızdır.” İfadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol