Öne Çıkanlar yenıufuk yeniufuk gazetesi türkiyede deprem elazığhaber Elazığ cumhurbaşkanı

Bu haber kez okundu.

Yunus Bal Güven Tazeledi


İlçe teşkilatlarının kongrelerini tamamlayan Milliyetçi Hareket Partisi İl Teşkilatı, 14’üncü olağan il kongresini gerçekleştirdi. Cumartesi günü Akgün Otel’de gerçekleştirilen Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ 14. Olağan İl Kongresi Mevcut Başkan Yunus Bal yeniden başkan seçildi…

MHP Elazığ İl Kongresine MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver, AK Parti Elazığ Milletvekili Mahmut Rıdvan Nazırlı, MHP Isparta Milletvekili Hasan Basri Sönmez, MYK Üyeleri Alper Erdem, Eyüp Gönültaş, MHP İl Başkanı Yunus Bal, MHP Merkez ilçe Başkanı Vahit Erkan,  MHP’li ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri, çevre il ve ilçe başkanları ile partililer katıldı.

IŞIKVER: İTTİFAKLA ARAMIZDA GERGİNLİK YOK

Kongrede konuşan MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver, Cumhur ittifakı arasında gerginlik olmadığını belirterek, muhalefeti eleştirdi. Işıkver, “Hakikaten biz gerginlik çıkaran taraf olmadık olmayacağız. Biz ne zaman konuşacağız birileri değerlerimize saldırdığı zaman konuşacağız. Bir Cumhuriyet Halk Partili, bir Yeşil Sol Partili, bir DHKP-C’li bir TİP kolu terör örgütü sempatizanı konuştuğu gibi biz gerginlik çıkacağız ama Cumhur İttifakı paydaşları arasında bir gerginlik çıkarmak gibi gayemiz olmaz bu gerginliğin bize faydası da olmaz. Kıymetli kardeşimi tenzih ediyorum Sayın Mahmut Rıdvan Nazırlı’yı yine AK Parti Elazığ Milletvekillerini, AK Parti Cumhurbaşkanımızın temsilcisi olan mührünü olan herkesi tenzih ediyorum ama ki karşı kampta yer alan PKK’nın DHKP-C’nın sempatizanları bizi sevmese anlarız ama Sayın Cumhurbaşkanımızın gölgesinde yürüyenlerin Milliyetçi Hareket Partisi’nden rahatsız olmasını kabul edemeyiz. Biz yerelde bir mücadele, demokrasinin bize sunduğu bir nimet. Bugün demokrasi bizim için bir nimet. Kanal23. Çıkan bütün hatiplerimize dediler 31 Mart’ta biz belediyeyi alacağız dediler bu mücadele ayrı ama Sayın Cumhurbaşkanımızın yeri ayrı. Saygıdeğer Başkanımızın Genel Başkanımızın emir talimatları budur bu kavgalarda Sayın Cumhurbaşkanımız münezzehtir. Sayın Cumhurbaşkanımız bizim başımızın tacıdır biz bin tane Kemal Kılıçdaroğlu’na bir tane Recep Tayyip Erdoğan’a değişmeyiz kimse kusura bakmasın” dedi.

IŞIKVER: ÜRETKEN BELEDİYECİLİK VİZYONUNU BU ŞEHRİN ÇOCUKLARIYLA BULUŞTURMAYA ANT OLSUN

 Işıkver, yerel seçimlerde Elazığ’ı üretken belediyecilik vizyonu ile buluşturmayı hedeflediklerini söyledi. Işıkver, “31 Mart 2024 seçimlerinde tekraren Milliyetçi Hareket Partisi’nin üretken belediyecilik vizyonunu bu şehrin çocuklarıyla buluşturmaya ant olsun. Hiç kimse kusura bakmasın birileri mutsuz olacak diye bazılarının tezgahı dumanı bozulacak diye biz iddiamızdan mı vazgeçeceğiz. Burada aramızda bu şehri yönetecek kabiliyette en az 50 tane isim sayarım. Kanal23. Hiç birini beğenmediniz mi ben varım ben, bende varım heveslenmeyin. Ne sol heveslensin ne terör örgütünün siyasi uzantıları heveslensin bizi birbirimize düşürmeye kimsenin gücü yetmez ama biz siyasetin ve demokrasinin bize sunduğu bu nimetten sonuna kadar faydalanacağız” dedi.

BAL: BU KADROLAR BU ŞEHİRDE ARTIK MUTLU İNSANLARIN YAŞAMASINI SAĞLAYACAK

Partilerinin, Doğu’nun sancağı olduğunu ifade eden MHP Elazığ İl Başkanı Yunus Bal, yerel seçimlerden başarı ile çıkacaklarını ifade etti. Bal, “Bizler Tunceli’nin umuduyuz, bizler Bingöl’ün Diyarbakır’ın umuduyuz bizler doğunun sancağıyız. Yolumuzun, yükümüzün ağır olduğunun çok ciddi bir şekilde farkındayız. Bu şehrin sokaklarında çaresizlik var bu şehrin sokaklarında mutsuzluk var bu şehrin sokaklarında aynı zamanda Milliyetçi Hareket Partisi var. Milliyetçi Hareket Partisi 31 Martta bu şehirde yaşanabilir şehirler içerisinde 17 ama umutsuzlukta 74 olan bu orantıyı tam tersine çevireceğiz. Bu kadrolar bu şehirde artık mutlu insanların yaşamasını sağlayacak” dedi.

Konuşmaların ardından oy kullanan delegelerinde katılımıyla mevcut başkan Yunus Bal yeniden güven tazeledi.   HABER MERKEZİ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol