Öne Çıkanlar GÖREVİNDEN ALINDI Korona Virüs Diyabetlileri Daha Fazla Etkiliyor Cumhurbaşkanı Erdoğan Helikopterle Deprem Konutlarını İnceliyor AK Parti Heyeti Konteyner Kenti Ziyaret Etti Dünya Gülsün

Bu haber kez okundu.

YOKSUL SEVİNDİ, ESNAF GÜLDÜ

Elazığ’da deprem ve pandemi nedeniyle yerel esnafa destek amacıyla hayata geçirilen Bakkal Kart’ projesi 2.yılında hem vatandaşın hem de küçük esnafın yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Bakkallar ve Bayiler Odası tarafından geçen yıl hizmete sunulan ‘Bakkal Kart’ Proje kapsamında Ramazan ayında birçok ihtiyaç sahibi, anlaşmalı bakkallara giderek bu hizmeti kullanıyor. Küçük esnafın bütçesine de katkı sağlanıyor.

Bakkallar Odası Başkanı Cebrail Top; ‘Bakkal Kart’ın sadece Ramazan ayına yönelik bir proje olmadığını belirterek; “Hayırsever iş adamları arasında yapılan bir proje 2 yıldır kesintisiz olarak devam ediyor. Sadece Ramazan ayına mahsus bir proje değil. Amacımız burada ilimiz bir deprem geçirdi, pandemi ve kısıtlamalar geldi. Ülkemiz zor günlerden geçiyor, akabinde fahiş fiyatlar olmasıyla birlikte özellikle gıdada fazla fiyatlar oluştu. Haliyle hem ihtiyaç sahipleri çok fazlalaştı, hem de küçük esnaf bu ekonomik krizde çok da iyi bir yere gelemedi. Çünkü vatandaşın alım gücü düştü.”dedi.

"HAYIRLAR BAKKAL KART İLE YAPILMALI"

Elazığ Bakkallar ve Tekel Bayileri Oda Başkanı Cebrail Top, hayırların bu kart üzerinden yapılması çağrısını yineleyerek, “Hayırsever iş adamları, STK’lar, milletvekilleri, sivil toplum örgütleri yani şehrimizin yaşayan dinamikleri diyebiliriz, sağ olsunlar desteklerini esirgemiyorlar. Ramazan ayı içerisindeyiz. Vatandaşlarımız da yapacakları yardımları Bakkal Kart üzerinden yapmalarını tavsiye ediyoruz.'diye konuştu

"İŞSİZLİK ARTTI"

İşsizliğin artmasıyla birlikte ihtiyaç sahiplerinin her geçen gün fazlalaştığına dikkat çeken Başkan Top; “Çevremizdeki ihtiyaç sahipleri fazlalaştı, işsizlik hat safhada ve işçi çıkarımları çok olmaya başladı. İnsanlarımız çok mağdur oldular. Bizde onlar için bu proje noktasında bir nebzede olsa onlara yardımcı olabilmek adına bu proje ile yardımcı olmak istiyoruz.”dedi.

VATANDAŞ VE ESNAF İÇİN KATKI OLUYOR

Bakkal Kartın hem maddi hem de manevi açıdan yerel esnafa ve vatandaşa avantaj olduğunu aktaran Elazığ Bakkallar ve Tekel Bayileri Oda Başkanı Cebrail Top, “Yerel esnafımız, iş adamları sivil toplum kuruluşlarımız, hayırlarımızı yaparlarken koliler içerisinde yapardık. Şu anda bir kolinin maliyeti 25 TL civarında, işçiliği var, nakliyesi var burada bir sarfiyat gideri var. Ancak kartlarda böyle bir durum yok. Birde biz kolilerin içerisine pirinç, yağ, bulgur gibi ürünler bırakıyorduk. Bunun içerisinde ezilmeler patlamalar oluyordu, dökülmeler oluyordu.”ifadelerini kullandı.

"KART ODAMIZA BAĞLI 2 BİN ESNAFIMIZDA GEÇERLİDİR"

İhtiyaç sahibi vatandaşların verilen limitin aşılması durumunda bakkalların iskonto yapabileceklerinin altını çizen Cebrail Top, Elazığ’da bakkal kartın bütün yerel esnafta geçerli olduğunu belirtti.

Bakkal Kart Projesi konusunda tüm esnaflara SMS yoluyla bilgilendirdiklerini anlatan Başkan Top; “Bu dönem yerel esnaflarımızı, bakkal esnaflarımızı SMS yoluyla onları bilgilendirdik. Bütün esnaflarımızda geçerli bir kart. Elazığ’da bakkal kart projesi bütün yerel esnafımızda geçerli olup, şehir merkezi ve beldesinde geçerlidir. Kısacası Odamıza bağlı 2 bin esnafımızda geçerli.”diye konuştu.

"KATKILARINDAN ÖTÜRÜ ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Bakkal kartta emeği gecen yardımseverlere teşekkür eden Cebrail Top, “Bu kartta emeği geçenler en büyük desteği veren, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğullarına, Harput Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Turan Kurnaz’a, Sıhhi Tesisatçılar ve Demir Doğramacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Çetzan İnşaat Grubu Mehmet Çete, Elazığ CHP İl Milletvekilimiz Gürsel Erol’a, Avukat İbrahim Gök’e, Elazığ Ticaret Borsası Mehmet Ali Dumandağ’a, Ziver İnşaat Sahibi Veysel Demirci’ye, Karaman Gıda’nın sahibi Zülfü Karaman’a, Eski Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz'a ve İyilik Çeşmesi Derneği İbrahim Sedat Çetin’e katkılarından ötürü çok teşekkür ediyorum görüşmelerimiz sürüyor destek olunması konusunda eklemeler oldukça kamuoyu ile paylaşılacaktır.”sözlerine ekledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol