Bahar gelir de güzellikleri de yanında getirmez mi?

Bahar bu yıl en güzel tomurcuklarını Bursa’da açtı.

Nisan ayının bereketi ile bilimin dalları birbirinden farklı bildiri konularıyla akademisyenleri bir çatı altında topladı.

Bursa 2.Uluslararası Bilimsel Araştırmalar Kongresi çok değerli akademisyenlerin katılımıyla Bursa’nın tarihi mekânlarından biri olan Ördekli Kültür Merkezinde 24 Nisan 2022 tarihinde düzenlenmiştir. Uluslararası Sosyal Bilimler Dergisi (USBİLİM) tarafından düzenlenen kongre eş zamanlı olarak online ve yüzyüze birçok akademisyen ve halkın katılımı ile gerçekleşmiştir. Kongrenin başkanlığını Dr.Aslı KAYA ve organizasyon komitesi Dr. Gültekin GÜRÇAY, Dr. Nadire KANTARCIĞLU ve Dr.Amaneh MANAFİDİZAJİ tarafından yürütülmüştür.

Çeşitli konuların yer aldığı ve bilim dallarının buluştuğu bu kongrede oturum başkanlığı Bursa Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.Dr.Melda Medine SUNAY tarafından yürütülmüştür.

Kongreye katılımlarıyla renk veren Bursa Setbaşı-Kurtoğlu Mahallesi muhtarı Ahmet GEDİK katılımcılara sertifikalarını takdim etmiştir.

Kongrenin hediye sponsorluğunu sağlayan Araştırmacı-Şair ve Yazar Süreyya GÜRER KAYA tarafından katılımcılara Bursa havlusu hediye edilmiştir.

Bursa Teknik Üniversitesi, Bursa Uludağ Üniversitesi ve Mudanya Üniversitesi’nin bilime gönülveren Türkiye ve Türk Dünyası’ndan değerli akademisyenlerin katılımları ile bilimin farklı branşlarında bildiriler tebliğ edilmiştir.

Kongre Bilim ve Hakem kurulu tarafından BURSA 2. ULUSLARARASI BİLİMSEL ARAŞTIRMALAR KONGRESİ Bilim Onur Ödülünün, ‘’Bilgisayar Destekli Sınavda Neurosky Beyin Sensörüne Dayalı Dikkat Sinyalleriyle Göz Takip Cihazına Dayalı Odaklanma Görüntülerinin “Video Analiz” Programıyla Analiz Edilmesi’’ ve ‘’Bilgisayar Destekli Çoktan Seçmeli Ve İki Aşamalı Kimya Testine Katılan Öğrencilerin Yanıtlama Süreleri Ve Dikkat Düzeylerinin İncelenmesi’’ başlıklı çalışmaları ile Suat TÜRKOGUZ, Recep AKYEL ve Ali KAYALAR’a verilmesi uygun görülmüştür. Alanda büyük heyecan uyandıracak ve katkı sağlayacak bu çalışmadan dolayı Suat TÜRKOGUZ, Recep AKYEL ve Ali KAYALAR’ı tebrik ederiz.

Kongre ile detayları www.bursakongresi.org linkinden takip edebilirsiniz.

BURSA 3.ULUSLARARASI BİLİMSEL ARAŞTIRMALAR KONGRESİ’nde görüşmek dileğiyle

Sağlıkla Kalın

Esen Kalın

Mutlu Kalın..

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol