Öne Çıkanlar Vatandaşları Dolandıran Sahte Avukat Yakalandı Aydınlar Köyü Parkı Tamamen Kapatıldı Cumhurbaşkanı Erdoğandan Yeni anayasa açıklaması arınma ve kurtuluş gecesidir Zorlu: DEVA Partisi Ülkemizin Reçetesidir

Bu haber kez okundu.

Anılarınızla Birlikte, Çöplerinizi De Yanınızda Götürün!

Doğu Anadolu'nun Bodrum’u olarak bilinen ve yaz mevsiminde bölgedeki tatilcilerin uğrak yeri olan Hazar Gölü kıyısında bulunan plajlar çöplük yuvasına döndü.

Sıcaktan bunalan vatandaşların akın ettiği Hazar Gölü çevre kirliliği nedeni ile tatilcilere bu kadar da olmaz dedirtti. Hazar Gölü'ne giden vatandaşlar tarafından gelişi güzel atılan çöp ve alkol şişeleri çevre kirliliğine neden oluyor. İlçedeki vatandaşların gazetemiz whatsap hattına gönderdiği fotolar durumun vahametini ortaya seriyor.

HAZAR GÖLÜ KIYISI ÇÖPTEN GEÇİLMİYOR

Gerek Elazığ içinden, gerekse Elazığ dışından gelen piknikçiler ayrılırken geride bıraktıkları çöplerle Elazığ'ın altın değerindeki yeri Hazar Gölü'nü kullanılamaz hale getiriyorlar. Hemen yan tarafında belediye tarafından çöp bidonları bulunmasına rağmen, çöpler etrafa saçılmış vaziyette.

YETKİLİLERDEN YARDIM İSTİYORUZ                                             

Duruma tepki gösteren duyarlı vatandaşlar, yetkililerden yardım isteyerek çöplerin kaldırılmasını, çevrenin denetlenmesini ve kirliliğe neden olan duyarsız vatandaşların çevreyi kirletmelerinin önüne geçilmesini istedi.

 HEM ÇEVRE KİRLİLİĞİNE NEDEN OLURKEN HEM DE HALK SAĞLIĞINI TEHDİT EDİYOR

Gelen piknikçilerin göl kenarını çöp yığınına dönüştürdüklerini ve çöplerin toplanmamasının da kötü kokulara ve çirkin görüntülere neden olduğunu söyleyen duyarlı vatandaşlar, "Bu durum kentimize hiç yakışmıyor. Gördüğüm manzara karşısında şok oldum. Atılan çöpler, alkol şişeleri, hem çevre kirliliğine neden olurken hem de halk sağlığını tehdit ediyor. Yetkililerin bu duruma bir an önce engel olmasını bekliyoruz" diye konuştular.

ÇÖPLERİMİZİ DOĞAYA DEĞİL, ÇÖP KUTUSUNA ATALIM

 Piknikçilerin bu vurdumduymazlığı çevreciler tarafından tepkiyle karşılanırken, bizde Günışığı Gazetesi

olarak herkesin doğayı koruması gerektiğini vurguluyoruz. Çöpleri toplamak, Belediye'nin ve İl Özel İdare'nin işi olsa da asıl sorumluluk vatandaşta. Unutmayalım ki; çevre ve doğa bizim, ülke bizim.

Piknik bittikten sonra çöplerimizi doğaya gelişigüzel atmayalım. Belediyemize ait çöp toplama alanlarına atarak el birliği ile çevremizi koruyalım…

#hazargölü#sivriceÇevre#doğaelazığbelediyeyardım

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol