Öne Çıkanlar GÖKTAŞ VAKA SAYISI 100 BİNDE 61 AK Kadınlar Şiddete Karşı Turuncu Çizgi Çekti Yukarı Fırat Kültür Sanat ve Arkeoloji Derneğinden Başkan Şerifoğullarına Teşekkür AK Parti İl Başkanlığına Atanan Yıldırımı Kutladı

Bu haber kez okundu.

23. Otomatik Kontrol Ulusal Kongresi FÜ'DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 İstanbul Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Fırat Üniversitesi Kongre Merkezinde yapılan 23. Otomatik Kontrol Ulusal Kongresi (TOK 2022) büyük bir katılım ile yüz yüze gerçekleştirildi.

Kongrenin açılış programına, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu, Kongre Onursal Başkanı Prof. Dr. Mehmet Turan Söylemez, TOK 2022 Kongre Başkanı Prof. Dr. Oğuz Yakut, Üniversite yöneticileri, Üniversitemiz ve çeşitli üniversitelerden öğretim üyeleri ile davetliler katıldı.

Kongrenin açılışında bir konuşma yapan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Elazığ’da ilk defa düzenlenen Türkiye Otomatik Kontrol Ulusal Kongresi’ne ev sahipliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek, “ 2021 yılı sonu itibarı ile Fırat Üniversitesi 20 araştırma üniversitesi arasında yer almaktadır. Fırat Üniversitesinin öncelikli alanlarından biri de “Robotik ve Mekatronik” tir. Bu nedenle TOK 2022’nin Fırat Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi ayrı bir öneme sahiptir. Bu tür bilimsel etkinlikleri Üniversite olarak her zaman destekleyeceğiz. Kongrenin düzenlenmesine katkı sağlayanlara ve organizasyonda yer alanlara teşekkür ederim” dedi.

Düzenlenen TOK 2022 kongresine Prof. Dr. Atilla BİR, Prof. Dr. Frank ALLGÖWER ve Prof. Dr. Canan Dülger davetli konuşmacı olarak katıldılar.

Dört adet özel oturumun gerçekleştirildiği kongrede ayrıca, Prof. Dr. Erkan Kaplanoğlu “Biyomekatronik Sistemler”, Doç. Dr. Bülent Özkan, “Savunma Sanayisinde Kontrol Uygulamaları” Prof. Dr. Ahmet Yazıcı, “Robotik Sistemlerin Doğrulanması ve Onaylanması” ve Doç. Dr. Akif Durdu “Akıllı Ulaşım Sistemlerinde Kontrol Uygulamaları” konularında sunumlar gerçekleştirdiler.

Kongrede sunulan bildirilerin yanı sıra yurtdışından ve il dışından gelen katılımcılar sosyal, kültürel ve teknik gezi kapsamında Keban Hidroelektrik Santralini, Keban Çırçır Şelalesini ve Harput’u gezerek Elazığ’ın tarihi, turistik ve kültürel yapısı hakkında bilgi aldılar.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol