Öne Çıkanlar Orman Bölge Müdürü Çetiner Elazığa Atanan Öğretmenleri Eğitim-Bir-Sen Karşıladı elazığhaberleri Karakoçan İlçesini Ziyaret Etti Milletvekili Erol: Böylesine Büyük Acılar Bir Daha Yaşanmasın

Bu haber kez okundu.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJLARI

VALİ TORAMAN:  GURURUNU VE COŞKUSUNU HEP BİRLİKTE YAŞIYORUZ

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Dolayısıyla Yayımladığı Kutlama Mesajında; “Tarihte eşine az rastlanılan bir Millî Mücadele ile kazanılan bağımsızlığımızın taçlandırıldığı Cumhuriyetimizin 99. yıl dönümünü kutlamanın gururunu ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz. Her türlü zorluğa ve imkânsızlığa rağmen tarih boyunca esarete boyun eğmeyen aziz milletimiz vatan topraklarına ve bağımsızlığımıza göz diken işgalcilere karşı kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle birlikte verdiği şanlı mücadele ile Kurtuluş Savaşı’nı benzersiz bir zaferle neticelendirmiş, tüm mazlum milletlere örnek olmuştur. Bu aziz millet bugün geçmişinden aldığı güçle, ezelden ebede büyük umutlar ve emin adımlarla birlik ve beraberlik içerisinde yürümüş, hainlerin üzerimizdeki kirli oyunlarını daima bertaraf etmiştir. Hiç şüphe yok ki, istiklal ve istikbalimizin sembolü Cumhuriyetimizi korumak, ecdadımızın mirasına sahip çıkmak onu gelecek nesillere aktarmak için milletimizin her bir ferdi, bugün de aynı ruh ve kararlılığa sahiptir. Bizler bu anlamlı günde vatanın bağımsızlığı için gözlerini kırpmadan canlarını veren kahramanlarımızı hiçbir zaman unutmadık, unutmayacağız. 2023 yılında kutlayacağımız Cumhuriyetimizin 100. yılına doğru hızlı ve emin adımlarla ilerlerken Cumhuriyetimizi bugün bulunduğu noktadan daha ileriye taşımak adına bıkmadan ve yorulmadan büyük bir azimle çalışacağız. Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor; tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum” dedi.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI: KAZANILAN EŞSİZ ZAFER,

 CUMHURİYETLE TAÇLANDIRILMIŞTIR.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Dolayısıyla Yayımladığı Kutlama Mesajında; “Milletimizin birlik, beraberlik içerisinde inanç ve azmin ışığındaki varlık mücadelesi olan Kurtuluş Savaşı'nın ardından kazanılan eşsiz zafer, Cumhuriyetle taçlandırılmıştır. Bugün Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yıl dönümüne ulaşmış olmanın onur ve gururuyla ecdadımızın mirasına tüm gücümüzle sahip çıkıyor, daha güçlü daha büyük bir Türkiye hedefiyle ilmek ilmek geleceğimizi inşa etmeye devam ediyoruz. İstiklal ve istikbaline dört elle sarılmış olan bu aziz vatanın evlatları olarak değerlerimize yönelecek her türlü tehdide dün olduğu gibi bugün ve yarın da geçit vermeyeceğiz. Kanımızla canımızla vatan mührünü vurduğumuz bu topraklar ilelebet payidar kalacak; ilmin, bilimin ışığında daha güçlü yarınlara ulaşacaktır. Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bütün şehitlerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor, aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

REKTÖR GÖKTAŞ: CUMHURİYET, TÜRK MİLLETİNİN BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜNÜN TEMİNATIDIR

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Dolayısıyla Yayımladığı Kutlama Mesajında;“Türk Milletinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı’nı kazanarak, bunu Cumhuriyetle taçlandırdığı günün 99. yıl dönümünü birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Türk Milleti, 29 Ekim 1923’te bir kez daha tüm dünyaya iradesine pranga vurulamayacağını, kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin müdahil olamayacağını ilan etmiştir. Tarih boyunca azmi, cesareti ve destansı kahramanlıklarıyla her zorluğun üstesinden gelmesini bilen milletimiz, yaklaşık bir asır önce özgür iradesini, ülkesini ve mukaddesatını korumak için verdiği büyük mücadeleyle şanlı bir zafer kazanıp 29 Ekim 1923’te Cumhuriyeti ilan etmiştir. Çağdaşlaşma hamlesi olan Cumhuriyetimizin ilanı, insanımızın ufkunu genişletmiş; fikri hür, vicdanı hür nesillerin yetişmesini sağlamıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz…” diyerek en büyük eseri olan Cumhuriyeti bizlere emanet etmiştir. Nitekim birlik ve beraberliğin sağlanmasının en büyük güvencesi olan Cumhuriyet, Türk milletinin bölünmez bütünlüğünün teminatıdır. Bugün bizlere düşen en büyük sorumluluk ise uğruna Milli Mücadele verdiğimiz ve bizi biz yapan tüm değerlerimizi inancımıza, ecdadımıza ve aziz şehitlerimize vefanın bir gereği olarak var gücümüzle korumak ve en iyi şekilde geleceğe taşımaktır. Milletimiz, büyük zorluklar neticesinde kazanılarak kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni, huzur ve refah içerisinde yarınlara ulaştırmak için el birliğiyle çalışmaya devam ederek geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürüyecektir. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm Milli Mücadele kahramanlarımızı ve bu toprakları bize yurt kılıp vatan ve mukaddesat yolunda canını feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anıyor, milletimizin “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı”nı en içten duygularımla kutluyorum.” dedi.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ YİĞİT: TÜRKİYE, BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİNİ AZİM VE

KARARLILIĞI, SARSILMAZ İNANCI İLE KAZANMIŞTIR

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Dolayısıyla Yayımladığı Kutlama Mesajında;“Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bir asırlık şanlı geçmişe sahip milli mücadelenin zafere ulaşmasında ve yeni devletimizin kuruluşunda görev üstlenen kahramanlarımızı saygı, şükran ve minnetle anıyorum. Cumhuriyetimizin kuruluşuna varan kurtuluş mücadelesinde, yediden yetmişe kenetlenen, tek yürek, tek yumruk olan milletimiz, bugün de birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde geleceğini inşa etmektedir. Türkiye, bağımsızlık mücadelesini en başından en sonuna kadar milletinin azim ve kararlılığı, sarsılmaz inancı ile kazanmıştır. Cumhuriyetimizin 99. yaşına erişmesinin kıvancını duyduğumuz bu kutlu günde, en kıymetli emanetimiz olan bu değerimizi gelecek nesillere aktarmanın, onlar eliyle ülkemizi daha güzel günlere eriştirmenin sorumluluğunu omuzlarımızda hissediyoruz. 100'üncü yaşına yürüyen Cumhuriyetimiz, birlik ve beraberlik içerisinde, içinde bulunduğumuz coğrafyanın tüm zorluklarına rağmen bölgesinde ve dünyada hâkim kılacak adımları atarken, eğitimciler olarak gençlerimize çok daha büyük görevler düştüğünün bilinciyle onları yarının güçlü Türkiye’sine hazırlıyoruz. Sevgili Gençler; Sizler, okuyarak, düşünerek, üreterek, değişime ayak uydurarak değil değişimin bizatihi öncüsü olarak anahtarını elinde tuttuğunuz güçlü Türkiye'nin kapılarını sonuna kadar aralayacaksınız. Bu vesile ile Cumhuriyetimizin ilanının 99. yılında İstiklal Savaşı'nın tüm kahramanlarını, bu vatan uğruna canını feda etmiş her bir şehidimizi ve cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet ve minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

MHP İL BAŞKANI IŞIKVER: CUMHURİYETİMİZE HAYAT VEREN RUH,

TIPKI 99 YIL ÖNCE OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE DİPDİRİ YAŞAMAKTADIR

MHP Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Dolayısıyla Yayımladığı Kutlama Mesajında; “Cumhuriyet, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, milletimizin azim ve kararlılığı ile vücut bulmuş büyük bir eserdir. Bu eser, sahip olduğu vizyonla daima ileriye bakan, özgüvenini sağlam tutan, heyecan ve şevkle mücadele eden bir milletin bugünkü nesillere en değerli armağanıdır. Vatan, bayrak ve mukaddesatı uğruna hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan ve her türlü zorluğa göğüs geren Milletimizin kahraman evlatları Malazgirt'ten Çanakkale'ye kadar tarihinin her döneminde asil ve kararlı duruşuyla insanlığa barış, huzur ve umut olmuştur. Irk, din, dil, inanç ve cinsiyet farkı gözetmeksizin her Türk vatandaşının özgürlüğü ve eşitliği temeline dayanan Cumhuriyet, bizi millet olarak bir arada tutan, toplumsal bütünlüğümüzü ve dayanışmamızı sağlayan, güçlü bir Türkiye ideali etrafında birleştiren ortak ve vazgeçilmez değerimizdir. Dün olduğu gibi bugün de büyük devlet olmanın şuur ve haysiyetine sahip olan necip milletimiz; birlik ve beraberliğini bozmak isteyenlerin, geleceğini karartmaya teşebbüs edenlerin hesaplarını daima hezimete uğratmıştır ve uğratacaktır. Zira İstiklal Harbimizi zafere taşıyan, Cumhuriyetimize hayat veren ruh, tıpkı 99 yıl önce olduğu gibi bugün de dipdiri yaşamaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle; canlarını bu vatan, millet ve devlet uğruna feda eden, sahip olduğumuz tüm değerleri bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün Şehit ve Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, değerli Elazığlı hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutluyorum” dedi.

AĞAR:  CUMHURİYET, BİZİ BİR ARADA TUTAN DEĞERİMİZDİR

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.  Milletvekili Ağar, mesajında: "Tarihi şan, şeref ve kahramanlıklarla dolu olan aziz milletimiz, 100 yıl önce milli mücadele ile kazanılan bağımsızlığını Cumhuriyet ile taçlandırmıştır. Vatan, bayrak ve mukaddesatı uğruna hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan ve her türlü zorluğa göğüs geren Milletimiz, Malazgirt'ten Çanakkale'ye kadar tarihinin her döneminde asil ve kararlı duruşuyla insanlığa barış, huzur ve umut olmuştur. Bulunduğu bölgede güven temin etmiştir. Cumhuriyetimizin 100. yaşına erişmesinin kıvancını yaşadığımız bu kutlu günde, canları pahasına bu vatanı bize emanet eden aziz şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. Cumhuriyet, bizi millet olarak bir arada tutan, toplumsal birliğimizi, bütünlüğümüzü ve dayanışmamızı sağlayan, daha büyük ve güçlü bir Türkiye ideali etrafında birleştiren ortak ve vazgeçilmez değerimizdir. Köklü tarihimizden, kadim değerlerimizden aldığımız güçle, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde ülkemizi  daha da büyütmek ve hedeflerine ulaştırmak için gayretlerimizi sürdürüyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, Şehit ve Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Kıymetli hemşehrilerimin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutluyorum,  aziz milletimize sağlık, huzur ve esenlik diliyorum. “ifadelerini  kullandı

DEMİRBAĞ: MİLLETİMİZ CUMHURİYET IŞIĞINDA TEK VÜCUT OLMAYA DEVAM EDECEKTİR

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Dolayısıyla Yayımladığı Kutlama Mesajında;” Şanlı tarihimizin altın halkalarından biri olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ediyorum… Cumhuriyet’imizin ilanının 99’uncu senesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile kahraman silah arkadaşlarını minnetle ve rahmetle anıyorum. Bizlere bu vatanı canları pahasına emanet eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize minnetlerimi sunuyorum.

Büyük Milletimizin, 19 Mayıs 1919’dan 29 Ekim 1923’e kadarki süre içinde verdiği bağımsızlık ve istikbal mücadelesi, bağımsızlığımıza hiçbir zaman zincir vurulamayacağının en büyük göstergesidir.

Cumhuriyet, fikren, zihnen ve vicdanen, milli irade ve egemenliği şart koşarken, eşitliğin, özgürlüğün ve kardeşliğin garantisi ve teminatı olmuştur.

Dün olduğu gibi bugün de şanlı Milletimizin, ırk, din, dil farkı gözetmeksizin bütün dünyaya karşı sergilediği birlik ve beraberlik, şanlı Bayrağımızın altında, Cumhuriyet ışığında tek vücut olmaya devam etmesi, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere en büyük yanıttır.

Birliğimizi, düzenimizi bozmak isteyenlere tarihte olduğu gibi bugün de izin vermeyen, Millet olma şuurundan asla vazgeçmeyen necip Milletimiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kalacağını ve var olacağını göstermektedir.”

Bu duygu ve düşüncelerle yeniden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; bütün Milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.” Dedi

ARSLAN: CUHURİYET  EN BÜYÜK FAZİLETTİR

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, “Bizlere en değerli miras olarak bırakılan Cumhuriyetimiz, aydınlık yarınlara yürürken milletimiz için rehber olacaktır” dedi.​

Başkan ARSLAN mesajında; “Aziz Cumhuriyetimizin 99’uncu yaşını büyük bir gurur ve sevinçle kutluyoruz. İnanıyoruz ki; Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarının önderliğinde, bütün bir milletin desteğiyle verilen milli mücadelenin ardından kurulan Cumhuriyet en değerli fazilettir. Milletin iradesinin hâkim olduğu yönetim biçimi, içinde bulunduğumuz yüzyıla en çok yakışandır.

Cumhuriyetimiz bir asra yaklaşan süreç içerisinde her geçen gün daha da güçlenmiş ve köklenmiştir. Bizden öncekiler, sonrasında da bizler ömürlerimiz boyunca bu güzel yapıya katkı vermeye çalıştık. Eminim ki bizden sonraki nesiller de ATATÜRK’ün ‘Cumhuriyet daima payidar kalacaktır’ sözünü ilelebet gerçek kılacaklar ve hassasiyetle, özenle korumaya devam edeceklerdir.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygı, rahmet, minnetle anıyoruz. Bu vesile ile; Tüm halkımızın, Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol