Öne Çıkanlar CEZASI 800 TL MEHMET ÇETE GÜVEN TAZELEDİ  zülfü demirbağ SEMİH AYAZ 2023

Bu haber kez okundu.

AGD, Elazığ’da "Mekke'nin Fethi" Programı Düzenleyecek

Milli Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT Elazığ İmam Hatip Ortaokulu'nun hafızlık projesi kapsamında ülkemize ve ilimize birçok hafız yetiştireceğini ifade ederek;

"2021-2022 eğitim öğretim yılında hizmete giren bu güzel okulumuzda verdiğimiz eğitimin ilk meyvesini almanın sevincini ve gururunu burada bulunan hazirunla birlikte yaşıyoruz. Elazığ'ın tek proje ortaokulu olan bu okul yarının Türkiye'sini emanet edebileceğimiz bir birinden kıymetli öğrenciler yetiştirecek.

Okulumuzda çocuklarımız örgün eğitimin yanında hafızlık eğitimi de alarak hem eğitimlerini hem de hafızlıklarını aynı anda yapma imkânına sahip oluyor. Yıllar içerisinde birçok başarılı öğrenci ve hafız yetiştireceğine inandığımız Elazığ Ortaokulu öğrencilerinden sevgili yavrumuz Ömer Kayra Bilen, daha bir yılını doldurmadan hafızlık eğitimini tamamlayarak güzel bir başarıya imza attı. Kur'an-ı Kerim'i öğrenmenin ve ezberlemenin en önemli amacı onu yaşamak ve yaşatmaktır. Hafız öğrencilerimiz hem yüce dinimizin nesilden nesile aktarılmasında büyük rol üstlenecek, hem de toplumumuzun manevi değerlerinin inşasında ve korunmasında ön saflarda yer alacaklardır.

Bu vesileyle ben hem öğrencimizi, hem de eğitimine büyük katkı sağlayan hocalarımızı ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum" dedi.

Okul Müdürü Kenan Şeker'de konuşmasında 6. sınıf öğrencisi Ömer Kayra Bilen 1 yıldan daha kısa bir surede hocası Abdullah BAYAR eşliğinde sıkı bir çalışmayla hafızlık eğitimini tamamladığını söyleyerek; " Okulumuzda hem hafızlık hem de akademik eğitim verilmektedir. 6. Sınıfın sonuna kadar İnşallah bütün öğrencilerimizi hafız yapacağız, 8. Sınıfın sonunda da öğrencilerimizi nitelikli liselere göndereceğiz dedi.

Hafız öğrencimiz Ömer Kayra Bilen'in Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan hafızlık merasim töreni duaların okunması ve öğrencimizin ödüllendirilmesi ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol