banner32
Öne Çıkanlar yeniufuk elazığyeniufuk Binalarımız Yoruldu Artık Kimse Güvende Değil Akciğer Nodüllerinin Düzenli Kontrollerini Aksatmayın ELAZIĞ ÜLKÜ OCAKLARINDAN ÖDÜLLÜ DENEME SINAVI ! Yaşlı: Sözümüzün Arkasındayız

Bu haber kez okundu.

Ahde Vefa Derneği Sohbet Programlarına Devam Ediyor

Ahde Vefa Derneği üyeleri düzenli olarak organize ettikleri sohbet programlarına devam ediyor.

Bu kapsamda gerçekleştirilen programın konuğu İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Kılıç olurken programın konusu ise “Osmanlı Döneminde Doğu Anadolu’nun Yönetimi” oldu.

Ahde Vefa Dernek Başkanı Burhanettin Özdoğan, tarihin önemine değinirken TÜBA-TESEP sosyal Bilimler Halil İnalcık Özel Ödülünü alan Prof. Dr. Orhan Kılıç'a başarılarının devamını diledi. Özdoğan, “Tarih, geçmiş zamanın incelenmesi bilimidir. Tarih, geçmiş zamanda olan olayların incelenmesinin yanı sıra, bu olaylarla ilgili bilgilerin keşfi, toplanması, organizasyonu, sunumu ve yorumlanması ile de ilgilenen bir şemsiye terimdir. 28 Aralık 2022 tarihinde cumhurbaşkanımızdan TÜBA-TESEP sosyal Bilimler Halil İnalcık Özel Ödülünü alan sayın Prof. Dr. Orhan Kılıç'a teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyoruz” dedi.

Prof. Dr. Orhan Kılıç, Osmanlı döneminde Doğu Anadolu’nun yönetimi hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol