Öne Çıkanlar PTT Merkez Binası Tadilata Alındı 50 BİN ADET GÜMRÜK KAÇAĞI MAKARON ELE GEÇİRDİ. KURUMLAR UYURKEN! Deprem Bölgesinde Fiilen Çalışan Memurlara 6 Ay Tazminat Ödenecek 2020 Bitti

Bu haber kez okundu.

AKIN, DESTEK PROJELERİNİ AÇIKLADI

Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Akın, kameralar karşısına geçerek, Elazığ’ın kalkınmasına ve tüm sektörlerin desteklenmesine katkı sunmak amacıyla hazırladıkları projeyi kamuoyu ile paylaştı.

Başkan Akın açıklamasında; “Elazığ’ımızın çağ atlaması için, var olan tüm sektörlerini destekleyecek ve başka sektörlerin oluşumunu sağlayacak bir projeye ihtiyacı var. Ben bu projeyi açıklamak için huzurlarınıza çıkmış bulunuyorum. Bakınız Elâzığ’ımızın Maden ilçesinde ciddi bir bakır rezervi var. AKP’li idarecilerin tek yaptığı şeyin rezervi alıp birine peşkeş çekmek olduğunu gördük. Kim aldı? Cengiz Holding aldı. Şükürler olsun ki kamuoyu tepkisi nedeniyle ihale iptal oldu. Biz Saadet Partisi olarak bu ihalenin hep karşısında durduk. Çünkü bu rezervin sadece buradan çıkarılıp limanda satılmasının kimseye bir faydası olmaz. Olacağı şudur. Bir kaç yüz kişi asgari ücretle çalışır, zenginliğimiz elimizden uçar gider. Bugün tüm maden ocaklarında olan budur. Gidin sorun Prada çalışan kardeşlerimiz asgari ücretin biraz üzerinde ya alırlar ya almazlar. Bundan dolayıdır ki Maden ilçemizde bakır madeni çıkarıldıktan sonra, yine memleketimizde bakıra dayalı bir sanayi tesisi kurulması ve işlenmesi gerekiyor dedik.” İfadelerine yer verdi.

“ELAZIĞ, ELEKTRİKLİ KARA VE HAVA ARAÇLARI ÜRETİM ÜSSÜ OLABİLİR”

Elazığ’ın elektrikli kara ve hava araçları üretim üssü olabileceğini belirten Akın, Elazığ’dan iki milletvekili çıkararak, projenin hayata geçmesi için çalışacaklarını söyleyerek; “Bugün elektrikli kara ve hava araçlarının yaygınlaştığı çağın başlangıcında bulunuyoruz. Önümüzdeki yıllarda, elektrikli kara araçlarının yanı sıra elektrikle çalışan hava araçlarını da göreceğiz. Bu araçlardan milyonlarca üretilecek. Bundan dolayıdır ki bu araçlara yönelik elektrik motorlarının burada üretilmesini, Türkiye’ye ve Dünya’ya ihraç edilmesini sağlayabiliriz. Elazığımız bu konuda çok şanslı çünkü elektrikli motorun ana hammaddesi bakırdır. Bir elektrikli araçta 83 kg bakır var ve bir elektrikli otobüste 300 kg’a kadar bakır bulunabiliyor. Bu yüzden Elazığ’da Bakır madeni çıkarılıp, saflaştırılıp ardından yine bir fabrikayla motor sargısı üretilmelidir. Ve yine ardından bu araçlar için elektrik motorları üretilmelidir. Bir üretici olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim, üretici her zaman hammaddeye yakın olmak ister. Nakliye maliyetlerinin giderek arttığı bir yüzyıla giriyoruz. Bundan dolayıdır ki Elazığ’da elektrik motoru ve batarya üretilirse, Dünya’daki tüm elektrikli araç üreticilerinin dikkatini çekerek buraya hayal edilemeyecek yatırımlar çekebiliriz. Söz konusu yatırımlar gerçekten büyük, güç ve koordinasyon gerektiriyor. Bu da ancak devlet teşviğiyle veya doğrudan devlet eliyle olabilir. Bundan dolayıdır ki Biz inşallah Saadet Partisi olarak Elazığ’da en az 2 milletvekili çıkaracağız ve bu projeyi hayata geçirmek için canla başla gayret edeceğiz. Elazığımıza yüksek yatırım akışı ve yüksek nakit akışı sağlayarak, binlerce nitelikli istihdamı artıracağız, ticareti arttıracağız ve diğer sektörlerin oluşumuna katkı sağlayacak bütüncül bir projeyi hayata geçireceğiz. Duyar gibi oluyorum, tamam başkanım iyi güzelde parayı nerden bulacaksınız diye soruyorsunuz, bende diyorum ki milletten topladığımızı istismarcıların cebine değil sizin cebinize koyacağız, bir Kömürhan köprüsü parasına biz inşallah bu işi yapacağız. Mesele bu kadar basittir.” Dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol