Öne Çıkanlar 30 GEÇİCİ İŞÇİ ALACAK nisan ayı araç sayısı O ADAM; TURAN KARAHAN Müftülük Çalışanı 6 Kattan Düşerek Hayatını Kaybetti BAKIM HİZMETİNDEN YARARLANAN GÖRME ENGELLİ SAYISI 39 BİNİ AŞTI

Bu haber kez okundu.

Akın: Karaçor Köprüsünü Yapmak Bize Nasip Olacak !

HABER: GÜLÇİN TURGUT

Cumhuriyet Halk Partisi(CHPElazığ 2. Sıra Milletvekili Adayı Abdullah Akın, Elazığ genelinde seçim çalışmalarına devam ediyor.  14 Mayıs seçimleri kapsamında vatandaşlar ile bir araya gelen CHP Milletvekili Adayı Akın, Karaçor Nahiyesine bağlı köylerdeki vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi.

“KARAÇOR’U  BİZ HAKETTİĞİ YERE GETİRECEĞİZ”

Karaçor bölgemiz gerçekten çok önemli bir bölgesinin çok önemli bir bölge olduğunu söyleyen Akın, “Karaçor bölgemiz gerçekten çok önemli bir bölgedir. Buradan Elazığ, Bingöl, Tunceli, Diyarbakır’a sebze gidiyor. Toprağı çok güçlü. Ama gel gelelim bu toprakların %10’u bile sulanamıyor. Elektrik maliyetleri yüksek, sulama göletleri yok. Su kenarında ama sulama yapılamıyor. Biz muvaffak olup iş başına geldiğimizde bu bölgeye inşallah ücretsiz olarak Güneş enerjili sulama sistemlerini kuracağız. Elektriğe para vermeden sulama yapacaksınız. Tarımda hem verim artacak hem girdileriniz düşecek. Diğer taraftan Karaçor Osmanağa köprüsünü yatırımı planına alarak yapacağız. Bu köprüyü yapmak bize nasip olacak inşallah.Karaçor’a inşallah biz eski hakettiği yere getireceğiz, 36 köye bir ambulans düşmez mi Allah aşkına, burda insan yaşıyor bu sorumsuzluktur. Geçtiğimiz yıl bakınız bir kardeşimiz 1,5 saat sonra ambulans geldiği için vefat ediyor. Biz buraya inşallah ambulans ve bir takım kamu hizmetlerini geri getireceğiz. Kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol