Öne Çıkanlar KPSS başvuru ekranı açıldı Fırat Üniversitesi 8 Öğretim Görevlisi Alacak Madenlilerden Yeniden Görüş Alınacak! KOVANCILAR YENİLENİYOR Kararlar Yıktı

Bu haber kez okundu.

BAL: “GÜVENLİ BİR ULAŞIM HİZMETİ SUNACAK”

Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Aksaray Mahallesi ile Güney Çevre Yolu bağlantısını sağlayan yeni imar yolunun yapım çalışmalarını tamamladı.

YOL TRAFİĞE HAZIR


Elazığ Belediyesi, şehir içi trafiğinin daha rahat bir duruma gelmesi için bir yandan mevcut yolların bakım ve onarımını gerçekleştirirken bir yandan da alternatif güzergâhlar oluşturmaya devam ediyor.


Bu kapsamda Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, trafik yoğunluğunun her geçen gün arttığı Aksaray Mahallesi ile Güney Çevre Yolu güzergâhında; 2300 metre uzunluğunda, 25 metre genişliğinde, 3 gidiş, 3 geliş olmak üzere toplamda 6 şeritli yeni bağlantı yolunun yapım çalışmalarını tamamladı.

Dolgu çalışmalarının ardından asfalt serim ve çevre düzenleme çalışmalarını da bitiren ekipler yeni bağlantı yolunu trafiğe hazır duruma getirdiler.


AKSARAY MUHTARI ÖZCAN BAL: “YENİ YOL VATANDAŞLARA DAHA GÜVENLİ BİR ULAŞIM HİZMETİ SUNACAK”


Mahallelerinde sürdürülen yol çalışmalarının hızlı bir çalışma neticesinde tamamlandığını ve yeni yolun daha güvenli bir ulaşım hizmeti sağlayacağını belirten Aksaray Mahalle Muhtarı Özcan Bal, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.
Eski yolun artan trafik yoğunluğu nedeniyle ihtiyacı karşılamadığını vurgulayan Muhtar Bal, “6 şeride çıkarılan yeni yol, mahallemize artı bir değer katmanın yanında ulaşımı da daha kolay ve güvenilir bir duruma getirdi.

Asfalt serimi ve çevre düzenlemelerinin de tamamlandığı yeni güzergâh, trafiğe hazır duruma getirildi.

Işıklandırma ihalesinin de tamamlandığı yol kısa süre içerisinde tam anlamıyla hizmet vermeye başlayacak. Mahallemize yakışır bir çalışma oldu. Hemşehrilerimize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol