Öne Çıkanlar KILIÇDAROĞLUNDAN ELAZIĞLILARA TEŞEKKÜR ASAYİŞ UYGULAMALARINDA 8 TUTUKLAMA Müftü Aydın 4 İl İçin 16.5 Milyon TLlik Kalkınma Desteği Elazığda Elektrik Tüketimi Arttı

Bu haber kez okundu.

BAŞARILI AKADEMİSYENLERE ÖDÜL

Başarılı çalışmalarıyla son yıllarda adından sıkça söz ettiren Fırat Üniversitesi başarılı akademisyenlerini ödüllendirmeye devam ediyor. 2022 yılında çeşitli alanlarda akademik başarı sağlayan Fırat Üniversitesi akademisyenlerini ödüllendirmek amacıyla “2022 Yılı Akademik Başarı Ödülleri Teşekkür Belgesi Takdim Töreni” yoğun bir katılımla düzenlendi.

Gerçekleştirilen ödül törenine; Rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yılmaz ve ödüle layık görülen akademisyenler katıldı. Programda konuşma yapan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Göktaş, Üniversitede akademik çalışmalarıyla başarı sağlayan akademisyenlere teşekkür etti.

Rektör Prof. Dr. Göktaş, “Fırat Üniversitesi kurulduğu günden itibaren değerli akademisyenlerimiz sayesinde giderek büyüyen gelişen ve bu rekabet ortamında söz ettiren üniversite haline geldi. kurulduğu günden itibaren hem akademisyen hem yönetici olarak katkı sunan bütün hocalarıma şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Rektör Göktaş, konuşmasında aidiyet konusuna dikkat çekti.

GÖKTAŞ: AİDİYET DUYGUSU ÇOK ÖNEMLİDİR

Rektör Göktaş, “Bir yere çıkmak tabi güzel ama o listeden çıkmak bizim için belki bizi sıkıntıya düşürebilecek kadar önemli bir konu. 32 alt göstergede zorlandığımız 2 3 parametre var. Biz diyelim ki Atatürk Üniversitesini geçmeyi hedef koyuyoruz ve onlarla kendimizi kıyaslıyoruz. Bu kıyaslamada 1 2 parametrenin dışında biz Atatürk Üniversitesi’nin çok önündeyiz. Bunlardan birisi doktora öğrenci sayısı. Yurt dışı öğrenci sayısı noktasında da bizim puanımız düşük bunda da gayret etmemiz gerekiyor. Aidiyet duygusu çok önemlidir sahiplenmek. Üniversitenin her hangi bir sorunu varsa illaki yönetimde yer almak mümkün olmayabilir sonuçta üniversitemiz bu kavramları dikkate alarak sahiplenmek gerekir. Bizim üniversitemizde 424 profesör hocamız var. aslında her profesör hocamızın da yılda hiç olmazsa 1 makale yapması 1 bildiri sunması 1 öğrencime yol göstermem, ders notlarımı güncellemem gerekiyor bunları demesi gerekiyor. Bizim hocamız olupta ticaret yapan hiç il dışından gelmeyen hocalarımız var. umarım bu hocalarımızda bir gün aynanın karşısına geçer” dedi.

Daha sonra ödül törenine geçildi. Gerçekleştirilen törende 2022 yılında başarı sağlayarak çeşitli ödüllere layık görülen akademisyenlere teşekkür belgeleri takdim edildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol