banner32
Öne Çıkanlar yeniufuk elazığyeniufuk Binalarımız Yoruldu Artık Kimse Güvende Değil Akciğer Nodüllerinin Düzenli Kontrollerini Aksatmayın ELAZIĞ ÜLKÜ OCAKLARINDAN ÖDÜLLÜ DENEME SINAVI ! Yaşlı: Sözümüzün Arkasındayız

Bu haber kez okundu.

“Cezalar Caydırıcı Değil!”

HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı; hırsızların Elazığ’ı mesken tutmasının önüne geçilmesi gerektiğini, bu konuda görüşmek istedikleri Vali Dr. Ömer Toraman’ın randevu talebine bir buçuk aydır geri dönüş yapmadığını belirtti.

Başkan Kavaklı, “Kasım ve Aralık ayında yaşanmış olan hırsızlık olayları vatandaşımızı ciddi şekilde rahatsız ediyor. HÜDA PAR İl Teşkilatı olarak bu mağduriyeti yaşayan vatandaşları ziyaret ediyoruz. Sorun ve sıkıntıları teferruatlı bir şekilde dinliyoruz” dedi.

CEZALARIN AZLIĞI KARŞISINDA; VATANDAŞIN ADELETE GÜVENİ AZALIYOR

“Elazığ Valisi randevumuza geri dönmeyince bizler de bu sorunların çözümüne ilişkin görüşlerimizi kamuoyu ile paylaşıyoruz.”diyen Başkan Kavaklı; “Bu sorunların çözülmesi için Vali Bey'den randevu talep ettik. Ancak bir buçuk aya yakındır bu talebimize geri dönüş olmamıştır. Bizler de bu durumun düzelebilmesi için kamuoyuna bu sorunları paylaşıyoruz. Gözebaşı Köyü’nde yaşanan hırsızlık olayları maalesef neticeye kavuşmamıştır. Hırsızlar yakalanmamış, vatandaşın mağduriyeti giderilmemiştir. Bu da yetmezmiş gibi aynı köye birkaç hafta sonra tekrar hırsızlık olayı yaşanmış ve tabiri caiz ise çalamadıkları malı çalamadıkları eşyaları çalma girişiminde bulunmuşlardır. Sürsürü Mahallemizde ise yazlık evlerimizde hırsızlık olayları yaşanmıştır. Daha sonrasında kamuoyuna düşen ve basında yer alan bir vatandaşımızın işine gitmeyerek hırsızlık bekçiliği yaptığı paylaşılmıştır. Bardağı taşıran son damla ise Kesrik Mahallesi’nde 85 yaşında olan bir amcamızın darp edilip şu anda yoğun bakımda olmasıdır. Evet artık hırsızlar evde para bulamayınca, yaşlılarımızı da darp edecek seviyeye gelmişlerdir. Vatandaşlarımızı dinlediğimizde bizlere şunları dile getirdiler; ‘Hırsızlar yakalanmayınca veya bir Kapıdan girip diğer kapıdan çıktığını görünce, açıkça adalete olan güvenimiz zedelenmiştir’ ifadelerini kullanmakta” dedi.

“ELAZIĞ’I MESKEN TUTMALARININ ÖNÜNE GEÇİLMELİ”

“Vatandaşın evini yağmalayan hırsızların yakalandıktan sonra serbest bırakılmasının önüne geçilmesini istiyoruz” diyen Başkan Kavaklı; “Hırsızların Elazığ`ı mesken edinmelerinin önüne geçilmesini talep ediyoruz. Kamera ve MOBESA sisteminin sağlıklı hale getirilmesini istiyoruz. Gece bekçilerinin sayısı yetersiz ise bu sayının artırılmasını talep ediyoruz. Vatandaşın evini yağmalayan hırsızların yakalandıktan sonra serbest bırakılmasının önüne geçilmesini istiyoruz. Güvenlik zaafiyetini ortadan kaldırabilmek için yapılması gereken işleri bir an önce devreye sokmalı atılması gereken adımlar bir an önce atılmalıdır” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol