Öne Çıkanlar Kuşadasıspor Elazığda silahlı kavga: 5 Yaralı İl Genel Meclisi toplantı mehmet özhaseki zam

Bu haber kez okundu.

Değerlerine Sahip Çıkan Kitap “Kayıp Barış”

Yazar Av. İrfan Sönmez’in yeni kitabı “Oslo’dan Habur’a Terör Baronlarının Savaşı Kayıp Barış” çıktı. Sönmez düzenlediği tanıtım toplantısında kitabı tanıtarak basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Yazar İrfan Sönmez’in Oslo’dan Habur’a Terör Baronlarının Savaşı Kayıp Barış isimli yeni kitabı okuyucu ile buluştu.  İrfan Sönmez Kitabının Tanıtım Toplantısında basın mensupları ile bir araya gelerek Kitabının içeriği ile ilgili bilgi verdi.

Sönmez, Elazığ’dan da Türkiye’nin değerlerine sahip çıkanların var olduğunu göstermek amacıyla böyle bir kitabı kaleme aldığını söyleyerek: “Bir ülke sadece askerlerle korunmaz, bir ülke en çok kalemle korunur. Kalemle müdafaası yapılmayan bir ülkenin silahla tek başına müdafaası yapılmaz. Dolayısıyla dışarıdan gelen tehditlere karşıda bizim ilk yapmamız gereken şey ülkemizi kalem, fikir, düşünce, ülkemizin değerleri ile bizi var eden kültürümüzün kıymeti ile korumak ve müdafaa etmektir. Onun için bu milletin birliği için bu ülkenin sınırlarına dikilmiş bir kale gibidir. Eğer yazanın ülke bütünlüğü gibi hassasiyeti varsa yazarken her satırda her kelimede noktasında virgülünde bu hassasiyeti taşıyarak yazmaya çalışır.” dedi.

İrfan Sönmez, Kayıp Barış Kitabında OSLO ile başlayan Çözüm sürecinde Türkiye’nin PKK ile görüşmelerinde yaşananların anlatıldığını belirterek: “Ben bu kitabı yazarken beni dehşete düşüren olaylarla ayrıntılarla karşılaştım. Gördüm ki çözüm sürecinde bize ve basına yansıtılanlarla aslında İmralı’da yapılan pazarlıklar arasında çok büyük farklılıklar var. Aslında çözüm sürecinin başarıya ulaşmaması Allah’ın bu millete lütfu olmuştur. Çözüm sürecinde pazarlık yapılan terör örgütünün silah bırakması değil. Pazarlık yapılan konulardan biri 23 tane ile özerklik verilmesi. Maalesef o günün yöneticileri Türkiye’nin 23 iline PKK’nın egemenliğine sunmayı, özerklik vermeyi kabul etmişler. Fakat çeşitli vesileler araya girerek bu ayrışmanın gerçekleşmesini engellemiş. Bu iller arasında Elazığ’da var. Okuyunca sizlerde büyük bir üzüntü duyacaksınız.” Dedi.

Tanıtım toplantısı Yazar İrfan Sönmez’in Basın mensuplarının sorularını yanıtlaması ile sona erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol