Öne Çıkanlar KILIÇDAROĞLUNDAN ELAZIĞLILARA TEŞEKKÜR ASAYİŞ UYGULAMALARINDA 8 TUTUKLAMA Müftü Aydın 4 İl İçin 16.5 Milyon TLlik Kalkınma Desteği Elazığda Elektrik Tüketimi Arttı

Bu haber kez okundu.

DEPREM TATBİKATI

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından 2022 Yılı "Afet Eğitim Yılı" eğitimleri ülke genelinde olduğu gibi Elazığ’da da devam ediyor.

Afet bilincinin oluşturulması için tüm yurtlarımızda ilk önce öğrenciler ve öğretmenlere yönelik afet farkındalık eğitimi verildi.

Eğitimin ardından öğrencilerle birlikte deprem tatbikatı gerçekleştirildi. Yapılan tatbikat adeta nefes keserek gerçeğini aratmadı. Yurtlarımızda yapılan tatbikata Sayın Valimiz Dr. Ömer TORAMAN, Sayın Fırat Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, İl Müdürümüz Abdulsamet EREN, yurt Görevlileri ve öğrenciler katıldı.

Tatbikat sonrası açıklamalarda bulunan Sayın Valimiz Dr. Ömer TORAMAN, “ Türkiye genelinde Gençlik ve Spor Bakanlığı ile işbirliği halinde AFAD başkanlığımızca Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı Yüksek Öğrenim yurtlarında tatbikat gerçekleştirdik. İlimizde kız yurdunda yapılan tatbikata katıldık.

Çök, tutun, kapan ve tahliye tatbikatı gerçekleştirildi. Burada amaç deprem olduğunda nasıl davranılacağını pekiştirmek” ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol