Öne Çıkanlar türkiyede deprem GÜLLÜ ESKİ ÖĞRENCİLERİNİ TRANSFER ETTİ Valilikten Vatandaşlara Destek Çağrısı SARAYATİK MAHALLESİNİ ZİYARET ETTİ Müteahhitlerden Yönetmeliğe Tepki

Bu haber kez okundu.

"Elazığ'da yüzlerce binada ağır hasar tespit edilmiştir"

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan Elazığ’daki esnafların durumuyla ilgili açıklama yaptı. Başkan Alan yaptığı açıklamada 10 ilde duran ticaretin, Elazığ’daki ticari ilişkileri de durma noktasına getirdiğini söyledi.

Elazığ'ın Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi ilan edilmesi ve mücbir sebep kapsamına alınması gerektiğini vurgulayan ETSO Başkanı İdris Alan: “6 Şubat tarihinde ülkemizde büyük yıkımlara ve acılara sebebiyet veren 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler neticesinde Elazığ'da yüzlerce binada ağır hasar tespit edilmiştir.

Bulunduğu konum gereği 10 binlerce depremzedeye ev sahipliği yapan ilimizde birçok üyemizin ve esnafımızın iş yerleri yıkılmaya yüz tutmuş, bir çok vatandaşımız ise evsiz kalmıştır.

Elazığ'ın ticari faaliyetlerinin çok yoğun olduğu afet bölgesinde yer alan 10 İlimizde duran ticaret, ilimizde de faaliyetleri durma noktasına getirmiştir.

Üyelerimizin afet bölgesinde gerçekleşen ticari faaliyetlerinden ötürü alacağı ödemeler, çekler vs. durması nedeniyle nakit akışından, siparişlerin kesilmesine kadar birçok konuda ciddi problemler oluşturmaktadır.

Bu bağlamda Elazığ'ın ivedilikle Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi ilan edilmesi ve mücbir sebep kapsamına alınması gerekmektedir.

Sürekli temas halinde olduğumuz Milletvekilimiz Sn. Metin Bulut'a ve TOBB Başkanımız Sn. Rifat Hisarcıklıoğlu'na konunun gerekliliğini ilettik. Kendileri de süreci yakından takip ettiğini ve gereken müdahalelerin yapıldığını yazılı ve sözlü olarak bildirdi.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak İlgili kurumlara talebimizi yazılı olarak bildirdiğimiz ve Depremin olduğu ilk andan beri defalarca vurguladığımız konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol