Öne Çıkanlar elazığhaber23 elazığdanhhaberler elazığyerelhaber elazığsonhaber elazığhaberleri

Bu haber kez okundu.

ELAZIĞ İLİ BEYAZ ET ÜRETİCİLERİNE BİYOGÜVENLİK ANLATILDI!

Elazığ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, etçi tavuk işletmelerindeki bakıcılara yönelik olarak Hayvan Refahı Eğitimi düzenlendi. Eğitimde konunun uzmanları tarafından hayvan refahı ve biyogüvenlik konularında detaylı bilgiler paylaşıldı.

Elazığ Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Konferans salonunda kanatlı hayvan yetiştiricilerine “Etçi Tavukların Korunması İle İlgili Asgari Standartlara İlişkin Yönetmelik” kapsamında İl Müdürlüğü Kanatlı Sistem Sorumluları tarafından broiler tavuk yetiştiriciliği yapan işletme sahipleri ve bakıcılara eğitim düzenlendi.

Toplantıya; İl Tarım ve Orman Müdürü Ali KILIÇ, İl Müdür Yardımcısı, Şube Müdürleri, Elazığ İli Beyaz Et Üreticileri Birliği Başkanı Tekin GENYÜZ ve kanatlı entegrasyon yetkilileri katıldı.

Söz konusu eğitimde yetiştirici ve bakıcılara; “Ticari Etlik ve Yumurtacı Kanatlı İşletmelerinin Biyogüvenlik Talimatı” hükümleri, hayvanların yeme ve içme ihtiyaçları, hayvan davranışları, stres konsepti, hayvanların dikkatli bir şekilde elde tutulması, yakalanması ve araçlara yüklenmesi ve nakledilmesi, acil tedavi ve koruyucu biyogüvenlik önlemleri konularında bilgi verildi. Genel değerlendirme ve soruların cevaplandırılmasının ardından toplantı sona erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol