Öne Çıkanlar KILIÇDAROĞLUNDAN ELAZIĞLILARA TEŞEKKÜR ASAYİŞ UYGULAMALARINDA 8 TUTUKLAMA Müftü Aydın 4 İl İçin 16.5 Milyon TLlik Kalkınma Desteği Elazığda Elektrik Tüketimi Arttı

Bu haber kez okundu.

“ELAZIĞ İŞ DÜNYASI ODAMIZIN ROTASINDAN ÇIKMASINA MÜSAADE ETMEYECEKTİR”

GEÇMİŞTE İZİMİZ, GELECEĞE SÖZÜMÜZ VAR

Başkan Adayı Şekerdağ açıklamasında, “Odamız seçimleri sürecinde kullandığımız iki önemli sloganımız var bunlar içi boş, sadece laf olsun diye üretilmiş mesajlar değildir. Biri ‘Geçmişte izimiz, geleceğe sözümüz var’, diğeri ise ‘Bu Aziz şehirden herşeyin en iyisi olur’ şeklinde ki söylemlerimiz tüm üyelerimiz ve kamuoyunda büyük ilgi görmüştür. Bu iki mottomuz, bizim aslında hem üyelerimize hem de şehrimize olan bakış açımız, yaptıklarımız, yapacaklarımız ve duruşumuzun özetini oluşturmuştur.

Geçmişte izimiz geleceğe sözümüz var derken, içi boş slogan üretmiyoruz. Bakınız, iki dönem oda başkanlığımız döneminde yaptığımız hizmetler ile iki kez yılın oda başkanı ödülünü Ankara’da Sayın Bakan elinden almış bir kişi olarak ifade ediyorum. Bu hizmet dönemindeki çalışmalarımız halen Odamız arşivinde yer alan yayınlarda yer alıyor. Hergün önünden geçtiğimiz ve hem iş dünyamıza hem de şehrimize yakışan ve bugün neredeyse bir ticaret kampüsüne dönüşen yeni hizmet binamız zaten bizim vizyonumuzun sembolü olarak arada duruyor.

Bu Aziz şehirden herşeyin en iyisi olur, mottomuz ise çok daha geniş, kucaklayıcı ve özgüvenin ifadesidir. Bu söylemimizle de samimi bir şekilde bu şehir ve insanımız için ‘her şeyin en iyisi’ olacağını inanarak dillendiriyoruz.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Üyeleri, bu şehrin ihracatı, ticareti, istihdamı, kalkınma ve gelişmesine omur veren yüksek feraset sahibi şahsiyet sahibi kimliklerden oluşmaktadır. Bu nedenle Elazığ Ticaret ve Sanayi Odasının 1884 yılından günümüze taşınan tüm değerlerinin geleceğe aktarılmasında her hangi bir kesintiye uğraması ve yüz yılı aşkın bir süreden beri var olan misyonuna zerre leke bulaşmasına müsaade edeceklerine asla ihtimal vermiyorum.

Çünkü, bu yüksek feraset sahibi Oda üyeleri yanlış insandan doğru iş, doğru insandan yanlış iş çıkmayacağını bilir. Yüce Allah’a binlerce hamdolsun ki, bugüne kadar bize oy vererek Elazığ TSO’da 6 kez seçim kazanmamıza omuz veren hiçbir üyemizi mahcup etmedik. Ne makamla şahsiyet bulduk ne de makamın gücüyle itibar bulduk. Hep makamımıza değer katmanın gayretiyle mücadele ettik. Bilgi, birikim ve tecrübemizle kaldığımız yerden inşallah hizmetimize devam edeceğiz” ifadelerinde bulundu.

SAYIN ARSLAN VE EKİBİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan’ın ortaya çıkan rahatsızlığı nedeniyle seçime katılmayacak olması ve ekibiyle birlikte alınan karar doğrultusunda aday olduğunun altını çizen Ali Şekerdağ, “Sayın Başkanımız Asilhan Bey ekibiyle birlikte çok başarılı bir hizmet dönemi ile ilimize ve iş dünyamıza hizmet vermiştir. Bizlerin kendisine olan inancımız ve desteğimizi boşa çıkarmamış ve hiçkimseyi mahcup etmemiştir. Ortaya çıkan ani rahatsızlığı bir dönem daha hizmet vermesine engel olmuştur. Öncelikle kendisine acil şifalar diliyor bir an önce sağlığına kavuşmasını diliyorum. Sayın Arslan ve ekibinin ortak kararı ile şahsım başkanlığında Elazığ TSO seçimlerine girme kararı aldık. Sayın Arslan’ın ekibinin neredeyse yüzde 90’ı şu an bizlerle birliktedir. Bu arkadaşlarımızla birlikte bugüne kadar Elazığ TSO’da elde edilen kazanımların korunması, devamlılığı ve çok daha ileriye taşınması için çok yoğun bir mesai veriyoruz. Tüm dünya ve özelinde ülkemiz ve ilimiz ekonomisinin bu zor dönemde emin ellerde çok iyi temsil edilmesi gerekiyor. Her sektörün taleplerinin ilgili makamlara doğru bir şekilde takdimi, Odanın temsili, aksiyonların alınması tecrübe, bilgi ve birikimle mümkündür.

Hem siyasi mekanizmanın, hem yerel yönetimlerin hem de tüm sivil toplum kuruluşlarının serkonize şekilde şehrin her meselesine odaklanması ve çözüm odaklı bir sürece evrilmesi ortaya konacak iyi niyet, samimiyet ve gayretle sonuçlanabilecektir. Geçmişte bunu defalarca iyi örnekleriyle ortaya koyduk. Hem yerelde hem de TOBB nezdinde şahsımıza ve Odamıza verilen görevler bunların ıspatı olmuştur. Eğer bir kurulda, komisyonda, çalıştayda Elazığ TSO yok ise orada zaten işin başarıya ulaşmasının imkanı da yoktur. Çünkü iş dünyasının olmadığı bir mekanizmanın bir ayağı eksik kalmış demektir. Bunu maalesef 2015/2018 döneminde çok net bir şekilde gördük. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın yok sayılması bizleri en fazla üzen husus olmuştur. Elbette kurumların tarihlerinde talihsiz dönemler yaşanabiliyor bu dönemi öyle adediyoruz.”

OY PUSULAMIZIN RENGİ SARI

Elazığ TSO Başkan Adayı Şekerdağ 12 Kasım 2022 Cumartesi günü Koç İlköğretim okulunda yapılacak olan Oda seçimlerinde Sarı oy pusulasıyla yarışacaklarını belirterek, “Öncelikle, Odamızın 138 yıllık mazisine ve bu şanlı maziye bugün değer katan Üyelerimize yakışır olgunlukta bir seçim olmasını diliyorum. Oda seçimleri bir makam ve itibar bulma arenası değildir. Bu makamlar vebal yeridir. Bir şehrin ve büyük bir camianın büyük beklentiler içinde olduğu bir kurumun tüm yönetim kadrolarını seçiyorsunuz. Dolayısı ile bir hizmet ve bayrak yarışı olan Elazığ TSO seçimlerini kişiselleştirmeye, kin ve hesap sorma sürecine evrilmesine gönlümüz asla razı değildir. Neticede bir seçim sürecidir. Her üyemiz vicdanı ile başbaşa kalarak inandığı kadrolara oy verecek ve seçim sonrasında tüm camia yeniden kenetlenecektir. Şehrin ekonomik büyümesi, iş dünyasının çarklarının aksamadan dönmesi, sanayinin sürdürülebilir kılınması, tüm halkımızın ekonomik refah seviyesinin yükseltilmesi Elazığ Ticaret ve Sanayi Odamıza kayıtlı her bir üyemizin müşterek sorumluluğundadır. Dolayısı ile, 12 Kasım sonrasında kimin hangi listeye oy verdiğinin bir önemi kalmadan şehrimiz ve iş dünyamız için kenetlenerek ve yönetişimi yani birlikte yönetmeyi esas alarak kaldığımız yerden inşallah devam edeceğiz.

Özellikle 12 Kasım tarihinde tüm üyelerimizin mutlak suretle sandık başına gelerek oyunu kullanmasını ve sonrasında da Odamızın her çalışması ve girişiminde yer almasını bekliyor, en derin saygılarımı sunuyorum” değerlendirmelerinde bulundu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol