Öne Çıkanlar elazığ haber Jandarma Kablo Hırsızlarını Yakaladı TİCARET VE KONUT ALANLARI AYRILMALI Fırat Üniversitesi 50 Sağlık Personeli Alacak Engelsiz Yaşam Merkezinin İhalesi Yapıldı

Bu haber kez okundu.

“ELAZIĞ TİCARETİNE BİR KATKI”

Milletvekili Erol programda yaptığı açıklamada, esnafın her yıl düzenlediği etkinliklerde sıkıntı yaşandığını ifade ederek, programın siyasi bir içerik taşımadığını kaydetti.

ELAZIĞ TİCARETİNE BİR KATKI

Ankara, İstanbul'un CHP'li belediyelere geçmesi sonrasında İçişleri Bakanlığının genelgesiyle tanıtım etkinliklerinin fuar alanlarında yapılmamasına yönelik bir karar alındığını belirten CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Elazığ Yöresel Ürünleri Tanıtımı etkinliklerinin Elazığ gönüllüleri olan diğer insanlarla bir bağ kurma ve Elazığ ürünlerinin orada pazarlanıp satılarak Elazığ ticaretine bir katkı olarak değerlendirildi. Ben Elazığ milletvekilliğim süresi içerisinde bu etkinliklere katılma şansı yakaladık. Geçen senede İstanbul, Ankara, İzmir illerinde CHP'li belediyelerin yer tahsisiyle birlikte yine AK Parti milletvekillerimizin katılımı ilimizin valisi ve belediye başkanının desteğiyle bu etkinlikler yapıldı. Esnaflarımız son derece memnun ayrıldılar ayrıca bu fuarın yapıldığı yeri ziyaret eden hemşerilerimizde son derece mutlu olup orada hasret giderdiler. Ancak bu yıl bu fuar konusuyla ilgili sorunlar yaşanmaya başladı. Elazığ yöresel ürünleri fuarını düzenlemek veya Elazığ ürünleriyle ilgili İstanbul, Ankara, İzmir'de bu etkinlikleri yapmak siyasi bir etkinlik değil. Tam tersine ilimizin farklı illerde tanıtımına katkı vermek corona virüsü salgını ve deprem süreciyle birlikte esnafımızın yaşadığı sıkıntıların çözümüne katkı sunmak adına bu yöresel ürünlerin tanıtımı fuarını düzenlemek şehrimizin tanıtımı ve hemşerilerimizle gönül bağı kurma ve esnafımıza katkı sunmak açısından son derece anlamlı. Ama bu yıl neden bu hale döndü onu da anlamış değilim çünkü yine bu ortak yapılabilir. Ankara, İstanbul, İzmir belediyelerinin CHP'li belediyeler olmasıyla birlikte İçişleri Bakanlığının genelgesiyle bu gibi etkinliklerin fuar alanlarında yapılmaması kararı alınmış. CHP'li belediyelerimizin olduğu yerlerde siz esnaflarımıza vermemiz gerek katkı neyse onu vererek bu geleneğin yaşatılmasıyla ilgili üzerimize düşeni yapmaya hazırız” dedi.

“SİYASET GELİP GEÇİCİDİR”

Milletvekili Erol, “Siyaset gelip geçicidir önemli olan dostluklar, ilişkiler. Ünvanlar, partiler hepsi gelip geçici önemli olan insanlar arasında gönül bağını kurabilmek. Onlarla unvanın olmadan da oturup konuşup sohbet etmek. Anlamsız ve gereksiz işlerle karşılaşmaya başladık belki milletvekilliğimin ilk yıllarında bunlarla karşılaşmıyordum ama son bir buçuk yıldır ilginç olaylarla karşılaşmaya başladık. Hepimiz birbirimizden farklı düşebiliriz hepimizin tercihleri farklı olabilir. Ama Türkiye'de bizim yaygınlaştırmamız gereken şey ortak değerlerde buluşabilmeliyiz.  Elazığ yöresel ürünleri tanıtım günleri bizim ortak bir değerde buluşabilmemizin yeri olmalı.  Bizim eğer bu etkinliklere gelmemiz o arkadaşları rahatsız ediyorsa biz gelmeyiz hiç önemli değil çiçek göndeririz yalnızca. Önemli olan esnafımızın beklentilerini karşılayabilmemiz ”diye kaydetti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol