Öne Çıkanlar ÖĞRENCİ YURTLARI İLE İLGİLİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI BAŞVURULAR KÜLTÜR PARKTA YAPILACAK Hemşerimiz Akkoyun Başkanların Konuğu Oldu Faturayı Bırakan Sayacı da Okur Jandarma yaban hayvanlarını aç bırakmıyor

Bu haber kez okundu.

ELAZIĞ TSO RAPORU ŞURA GÜNDEMINE TAŞINDI

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, TOBB Başkanı M.RifatHisarcıklıoğlu ev sahipliğinde,Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Hazine ve Maliye Bakanı Dr.Nureddin Nebati, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Prof.Dr. Vahit Kirişçi, Ticaret Bakanı Dr.Mehmet Muş ve Türkiye genelinden 365 Oda/Borsa Başkanının katılımı ile yapılan TOBB Ekonomi Şurasında iş dünyasının ve tüm sektörlerin mevcut durumlarının mercek altına alındığını söyledi.

Elazığ TSO’nun 14 Meslek Grubundan alınan geri bildirimlerle iş dünyasının sorunlarının rapor haline getirildiğine dikkat çeken Başkan Arslan, “Odamızın ilgili Meslek Komitelerinin görüş ve önerileriyle hazırlanan ve toplamda 5 sayfa olarak 12 madde halinde hazırlanan raporumuz ilimizin hem genel sorunları hem de sektörel sorunları şurada gündeme taşındı. Hazırlamış olduğumuz rapor sadece Elazığ iş dünyasının değil genel anlamda tüm ülkemizi ilgilendiren ana konuları da içermektedir. Ben öncelikle çok değerli katkılar veren değerli Meslek Komite Üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay İle Özel Görüşme…

TOBB Ekonomi Şurasında bir konuşma yaparak ilin ekonomisi ve sanayisi için önemli olan hususlar ve tüm toplumu ilgilendiren beklentiler hakkında bir konuşma yaptığını ifade eden Başkan Arslan, “Şurada bize tanınmış olan sınırlı zaman dilimi içerisinde dilimizin döndüğünde hem iş dünyamız hem de ilimizin genel sorun ve beklentilerini dile getirdim. Özellikle Afete maruz iller kapsamında Elazığ’ın tümünün en az 5 yıl süreyle 6.bölge teşviklerinden istifade etmesinin sağlanması ve böylelikle hem iş dünyası hem de tüm esnaflar ile vatandaşların da istifade edebileceği bir sürecin ilimizde başlatılmasını talep ettik. Yine ilimiz tarım ve hayvancılığı için çok değerli olan ancak yıllardan beri hep gündemde olan Uluova ve Kuzova sulama projelerinin gününün ihtiyaç ve şartlarına göre revize edilerek modern bir proje ile hayata geçirilmesi ve bununla birlikte sanayi altyapısı için çok değerli olan Teknova OSB ile Besi OSB için taleplerimizi dile getirdik. Sınırlı zaman dilimindeki konuşmamız sonrasında Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay’ın özellikle Afete Maruz iller kapsamında Elazığ ilinin 6. Bölge teşviklerinden 5 yıl süreyle istifade etme talebimiz dikkatini çekerek konuyu özel olarak yeniden değerlendirme imkanı bulduk. Teşvik Uygulama Genel Müdürümüz Sayın Dr. Mehmet Yurdal Şahin’in de katılımı ile konuyu detaylı bir şekilde istişare etme imkanımız oldu.

Özellikle deprem sonrası il ekonomisinin bozulan dengelerinin yerine oturması ve bu geçiş sürecinde depremden olumsuz etkilenen tüm yurttaşlarımızın da özellikle vergilendirmeler noktasında yararlanmasının sağlanmasının önemini ifade ettik. Konunun uzmanlar seviyesinde incelenmesi ve çözüm üretilmesi hususunda Sayın Oktay’ın yaklaşımları bizleri sevindirmiştir” değerlendirmesinde bulundu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol