Öne Çıkanlar elazığ haber Jandarma Kablo Hırsızlarını Yakaladı TİCARET VE KONUT ALANLARI AYRILMALI Fırat Üniversitesi 50 Sağlık Personeli Alacak Engelsiz Yaşam Merkezinin İhalesi Yapıldı

Bu haber kez okundu.

ELAZIĞLI MİLLİ SPORCUMUZDAN BRONZ MADALYA

Fransa’nın Bellac Kenti’nde düzenlenen Atlı Okçuluk Avrupa Şampiyonasında; Elazığlı Milli sporcumuz Veysel Batuhan BAY bronz madalya kazanarak büyük başarıya imza attı.

25-29 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilen Atlı Okçuluk Avrupa Şampiyonasında aralarında Elazığlı Milli sporcumuz Veysel Batuhan Bay’ında bulunduğu Bünyamin Baysal ve Berkin Aras’dan oluşan Atlı Okçuluk Milli Takımımız 2’ncilik elde ederek gümüş madalya kazanarak göğsümüzü kabarttılar. Aynı şampiyonada Elazığlı Milli sporcumuz Veysel Batuhan Bay bireyselde bronz madalya kazandı.

BAY; “ATLI OKÇULUĞUN İCATÇISI VE İLK UYGULAYICISIYIZ”

Şampiyona ile ilgili açıklamalarda bulunan Veysel Batuhan Bay; “Bizler Türk Milleti olarak atlı okçuluğun icatçısı ve ilk uygulayıcısıyız, tarihe objektif ve geniş bir perspektif ile baktığımızda çok net bir şekilde görüyoruz ki; Türk tarihinde atın ve okçuluğun büyük bir öneme sahip olduğunu ve tarihin her çağında Türk devlet teşkilatlarında sipahilerin en önemli askeri kolunu oluşturduğunu ve savaşlardaki başarıların Türklerin bu becerileri en iyi şekilde sergilemelerinden geldiğini görmekteyiz. Günümüzde artık bir spor olarak yapılan ve aynı zamanda kültürel bir miras olan atlı okçuluk, bugün dünyanın çeşitli yerlerinde farklı parkurlarda uluslararası müsabakalar ile uygulanırken, Olimpiyatlara adaylığını koymuş ve bu yolda ilerlemektedir.”dedi.

* “ÇOK DAHA BÜYÜK BAŞARILAR İLE BAYRAĞIMIZI EN YÜKSEKLERDE DALGALANDIRMAK İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ.”

“Avrupa’nın pek çok ülkesinde aslında bizim olan bu spor uzun yıllardır yapılırken maalesef bizim ülkemiz geç kalınmış olsa da çok kısa zaman içerisinde toparlanmış ve bugün uluslararası başarılar süregelmektedir.” Diyen Veysel Batuhan Bay; “Amacımız şudur ki; dünyanın neresinde Atlı Okçuluk müsabakası olursa olsun bu yarışmalarda tarihte de olduğu gibi en zirvede Türk’ün olmasıdır. Pek tabi bu sonuçların oluşabilmesi için sadece tarihimizden övünmemiz ve içi doldurulmayan hamasi tavırlar sergilemenin fayda sağlamayacağını, bunun için düzenli çalışmalar ile farklı spor disiplinlerinden yararlanılarak çok çalışmanın gerekliliğinin farkındayız. İnşallah çok daha büyük başarılar ile bayrağımızı en yükseklerde dalgalandırmak için mücadele edeceğiz.”diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol