Öne Çıkanlar Ziraat Odası Zehir Tacirleri Yakayı Ele Verdi Zirai Mücadele Devam Ediyor Zorlu: DEVA Partisi Ülkemizin Reçetesidir birçok ülkede okunuyor

Bu haber kez okundu.

Eliged’den Milletvekillerine Çağrı

ELİGED Başkanı Tugay Telçeken Milletvekillerine Elazığ’da Tarım Lisesi ve Ziraat Fakültesi Yapılması İçin Talepte Bulundu.

Elazığ’ın tarım ve hayvancılık potansiyelinin yüksek olmasına rağmen bunların yeterince ve bilimsel olarak değerlendirilmediğini dile getiren ELİGED Başkanı Tugay Telçeken; “Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında tarım alanında meydana gelen gelişmelerin takip edilmesi, tarım ve gıda sektörlerinin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi amacıyla 1 Haziran 2022 yılında "Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü" imzalanmıştır. Ülkemizdeki bu gelişmeden şehrimiz de faydalanmalı, Milli Eğitime bağlı Tarım Lisesi ile Fırat Üniversitemiz bünyesinde Ziraat Fakültesi bir an önce açılmalıdır. dedi.

Tugay Telçeken; “her alanda yeteneği olan Elazığlı gençlerimizi yetiştirmek için, 14 Mayıs seçimlerinde seçilerek TBMM’ye gönderdiğimiz Sayın Milletvekillerimizin bu konuya hassasiyetle yaklaşacaklarını biliyor ve bu konuda atacakları adımları sabırsızlıkla bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol