Öne Çıkanlar ELAZIĞ VE DİYARBAKIR KARDEŞ ODA PROTOKOLÜ İMZALADI Kebanda Geleneksel Ballı Kahvaltı Programı Bayram Sonrası Kapsamlı Temizlik Elazığ Emniyeti Zehire Geçit Vermiyor VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI

Bu haber kez okundu.

EROL: “BİNGÖL, ELAZIĞ’DAN BÜYÜK DEĞİLDİR”

Geçen hafta Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne yapılan atamayla ilgili yaptığı açıklamada Elazığ’ın insanlara kadro verilen il olarak görüldüğünü aktaran CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Bingöl siyasetinin Elazığ siyasetinden üstün olmadığını ifade ederek ilgili bakanlığa yazılı soru önergesi vereceğini söyledi.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, geçen hafta Elazığ Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevine atanan Aydın Polat’ın atanmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

AK PARTİLİ MİLLETVEKİLLERİ AÇIKLAMA YAPMADI

Milletvekili Gürsel Erol, Aydın Polat’ın sosyal medya hesaplarından atanmasıyla ilgili yaptığı paylaşımda Bingöl Milletvekillerine teşekkür etmesini de eleştirdi. Gürsel Erol: “Geçtiğimiz günlerde Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bir bürokrat arkadaşımız atandı. Bu bürokrat arkadaşımız kendi sosyal medya hesabından kendi atamasıyla ilgili Bingöl Milletvekillerine teşekkür etti. Elazığ Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne atanmasından kaynaklı referans olan Bingöl Milletvekillerine teşekkürünü sosyal medya hesabından paylaştı. Bununla ilgili Elazığ’daki basın organları, hemşehrilerimiz kendilerine göre yorumlar yaptılar ve bu paylaşımdan sonra Elazığ’ın AK Partili Milletvekillerinin bir açıklaması olmadı. Buraya kadar siyasi referanslara göre bir ilde bir bürokratın atanmasını normal karşılayabilir misiniz? dedi.

EROL: “ELAZIĞ, KADRO VERMEK İÇİN KULLANILAN İL HALİNE GELDİ”

Bingöl Milletvekillerinin referansı ile atanan bürokratın, yine görevlendirme ile Bingöl’e gitmesinin kabul edilemez olduğunu ifade eden CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol: “Elazığ, bürokraside diğer illere kadro vermek için kullandıkları bir il haline geldi.” dedi.

KADROSU ELAZIĞ’DA KENDİSİ BİNGÖL’DE

Erol, “Düşünün ki Bingöl’den Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne Bingöl Milletvekillerinin referansıyla atanan şahıs, yine görevlendirmeyle Bingöl Aile Sosyal Politikalar Müdürlüğü’ne görevlendirildi. Yani kadrosu Elazığ’da unvanı, sıfatı, görev yeri Bingöl. Elazığ bürokraside bürokratlara kadro vermek için kullandıkları bir il haline geldi” dedi.

EROL: “BİNGÖL SİYASETİ, ELAZIĞ SİYASETİNDEN ÜSTÜN DEĞİL”

Bingöl siyasetinin Elazığ siyasetinden üstün olmadığını ifade eden Gürsel Erol, ilgili bakanlığa yazılı soru önergesi vereceğini söyledi. Erol, “Bu asla kabul edilebilir bir şey değildir. Bingöl Elazığ’dan büyük değildir, Bingöl’ün siyaseti Elazığ’ın siyasetinden daha etkili değildir. Eğer asaleten atanan bir bürokrat varsa Elazığ’da grevinin başında kalmalıdır ama eğer bu bürokrat arkadaşa Bingöl’de ihtiyaç varsa onu Bingöl Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne atarsınız gider görevinin başına.

BİNGÖL’E ASALETEN ATANAN MÜDÜR KİM?

Ayrıca Elazığ’daki kadroyu Bingöl’de görevlendirmek için kullanıyorsanız Bingöl’deki müdür kim, yani Bingöl’de asaleten kâğıt üzerinde atanan müdür kim ve bu müdür şu anda nerede hangi görevlendirmeyle hangi kurumda görev yapıyor. Bunları Elâzığ Kamuoyunun bilgisine sunuyorum.

ELAZIĞ’IN SAHİPSİZLİĞİ GERÇEKTİR

Bununla ilgili bakanlığa da yazılı soru önergemizi hazırlayıp göndereceğiz. Elazığ’ın AK Parti iktidarları döneminde sahipsizliği bir gerçektir ama Millet İttifakı iktidarı döneminde Elazığ sahipsiz kalmayacak tam tersine Elazığ, bölgede ve Türkiye’de ayrıcalıklı, öncelikli bir il haline gelecek ve bunun mimarı da sorumlusu da biz olacağız” şeklinde konuştu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol