Öne Çıkanlar KPSS başvuru ekranı açıldı Fırat Üniversitesi 8 Öğretim Görevlisi Alacak Madenlilerden Yeniden Görüş Alınacak! KOVANCILAR YENİLENİYOR Kararlar Yıktı

Bu haber kez okundu.

EROL MUHTARLARI DİNLEDİ!

Elazığlı Muhtarlar, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’u TBMM’deki makamında ziyaret etti.

Kendisini ziyaret eden Elazığlı muhtarları dinleyen Milletvekili Gürsel Erol, muhtarların elektrik faturaları nedeniyle yaşadıkları sıkıntıların bakanlık düzeyinde muhatapları ile paylaşacağını ve aynı zamanda TBMM’de de gündeme getireceğini söyledi. Erol, “AKSA Enerji ya da İl Özel İdaresi tarafından yapılması gereken tahsilatın sorumlu kurum adına muhtarlar tarafından yapılıyor olması büyük sıkıntı yaratmaktadır” dedi.

Elazığ’ın köylerinde, muhtarların yaşadığı en büyük sıkıntıların başında su fatura bedelini toplama, su pompalarının çalıştırılmasından kaynaklanan elektrik paralarının ödenmesi geldiğini belirten CHP’li Erol, “AKSA Enerji ya da İl Özel İdaresi tarafından yapılması gereken tahsilatın sorumlu kurum adına muhtarlar tarafından yapılıyor olması büyük sıkıntı yaratmaktadır. Trafo bedeli adı altında elde edilen haksız bir kazanç söz konusu olup, bugüne kadar alınan bedelin iade edilmesi gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol