Öne Çıkanlar elazığ haber Jandarma Kablo Hırsızlarını Yakaladı TİCARET VE KONUT ALANLARI AYRILMALI Fırat Üniversitesi 50 Sağlık Personeli Alacak Engelsiz Yaşam Merkezinin İhalesi Yapıldı

Bu haber kez okundu.

EROL: ON OKUL BEDELİ BİR OKUL YAPIYORUZ

Elazığ’a gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, İl teşkilatı ile parti binasında bir araya geldi. Genel Başkan Yardımcısı Erkek’i parti binasında CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, CHP İl Başkanı Av. Coşkun Çağlar Duran ve partilileri karşıladı.

DURAN: ÇANAKKALE MİLLETVEKİLİMİZ SAYIN MUHARREM ERKEK BİZLERİ ZİYARETTE BULUNDU

 CHP Elazığ İl Başkanı Av. Coşkun Çağlar Duran, “ Genel Başkan Yardımcımız Çanakkale Milletvekilimiz Sayın Muharrem Erkek bizleri ziyarette bulundu. Ben şehrim adına, kendi adına hoş geldiniz diyorum” dedi.

EROL: ON OKUL BEDELİ BİR OKUL YAPIYORUZ

İstanbul Belediyesi’nin Elazığ’da yapacağı okulun temel atma törenini gerçekleştireceklerini ifade eden CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “ Grup toplantısının Elazığ’da yapılması son derece anlamlı. Bu Cumhuriyet Halk Partisi’nin Elazığ’ı önemsediği anlamına geliyor. İktidarımızda da Elazığ önemsenen bir kent olarak bugüne kadar AKP iktidarı döneminde unutulmuşluğunu sahipsiz bırakıldığını bir tarafa bırakarak bu kentin bir sahibinin olduğunu ve bu kentte yapılacak hizmetlerle ilgili Sayın Genel Başkanımız Elazığ kamuoyunun ilgisini çekecek müjdelerde ve açıklamalarda bulunacak. 20 Eylül tarihinde saat 11.00’da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu belediye bürokrasisi ile birlikte İstanbul Belediyesi’nin Elazığ’da yapacağı okulun temel atma törenini gerçekleştireceğiz. Bu okul çok önemli bir okul. Okul yalnıza bir okul değil, okul fiziki olarak, ekonomik olarak, maliyet olarak fakülte düzeyinde bir okul. Yalnızca eğitim alanı değil aynı zamanda eğitim ve öğretimin bir arada olacağı isteğe bağlı el sanatlarının geliştirilmesine dayalı Gazi Meslek Teknik Anadolu Lisesi yani KDV dahil maliyeti üç yüz milyon yani yaklaşık on okul bedeli bir okul yapıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı’nın Türkiye genelindeki kendi bütçesi ile yaptığı okullar arasında en büyük okulu” diye kaydetti.

ERKEK: BUNUN SORUMLUSU BU ÜLKEYİ YÖNETENLER

Cumhuriyet tarihinin en ağır ekonomik ve siyasi krizi yaşadığını belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, “ Bunun sorumlusu bu ülkeyi yönetenler. Bunun temel sorumlusu temel sebebi Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi adı altında yaratılan keyfilik, hukuksuzluk. Sorun sistemde. Sistemde ekonomide oradan bağlantılı. Sistemle adalet doğrudan bağlantılı. Siz demokrasinin saç ayağı olan yasama, yürütme, yargı erklerine bu üç gücü bir elde toplarsanız her şeyi mahvedersiniz. Adalete güven yok oldu. Yalnızca mahkeme salonlarındaki adaletsizlikten bahsetmiyoruz Cumhuriyet Halk Partisi olarak, gelir dağılımında da adalet yok, sosyal adalette yok, fırsat adaletçiliği de çok büyük” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol