Öne Çıkanlar KPSS başvuru ekranı açıldı Fırat Üniversitesi 8 Öğretim Görevlisi Alacak Madenlilerden Yeniden Görüş Alınacak! KOVANCILAR YENİLENİYOR Kararlar Yıktı

Bu haber kez okundu.

EROL’UN ELEKTRİK BORCU SORUSUNA BAKAN DÖNMEZ’DEN YANIT

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ’da elektrik borcundan dolayı kesik olan abone sayısını Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan’ı Fatih Dönmez’e sormuştu. Erol’un soru önergesi yanıtlandı.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ’da elektrik borcundan dolayı kesik olan abone sayısını Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan’ı Fatih Dönmez’e sormuştu. Erol’un soru önergesi yanıtlandı ve Elazığ’da borcundan dolayı kapalı olan abone sayısı belli oldu.

BAKAN DÖNMEZ YANITLADI

Erol’un verdiği soru önergesine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’den yanıt geldi. Bakan Dönmez’in cevabında şu bilgiler yer aldı:

“Elazığ İlinde abone gruplarına göre elektrik abonelerinin sayıları Enerji Piyasa Düzenleme Kurumu’nun https://www.epdk.gov.tr/Detay/Icerik/3-0-23/aylik-sektor-raporu adresinde yayımlanan Elektrik Piyasası Aylık Sektör Raporları’nda yer almaktadır.

Elazığ ilinde 2021 yılının Ocak ayından 2022 yılının Mart ayı sonuna kadarki dönem borcu ödenmediği için elektriği kesik olan abone sayısına ilişkin veriler, abone grupları bazında aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

https://www.23haber.com/images/upload/Ekran-goruntusu-2022-11-08-131409.jpg

*Abonelerin büyük çoğunluğunu köy/yayla evi, yazlık gibi dönemsel kullanılan meskenler ile sezonluk ticarethaneler oluşturmaktadır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol