Öne Çıkanlar MHP Merkez ilçe Başkanlığına Yunus Bal Atandı MALATYA KÜME DÜŞTÜ MASKE AKSESUAR DEĞİL MHP Kadın Kolları Başkanından Fedakar Çalışma MHP İl Başkanlığından 25 Bin TL destek

Bu haber kez okundu.

ETSO Yönetim Kurulu Üyesi Yıldız: Mağduriyet Giderildi

Muhtasar ve Hizmet Prim hizmet Beyannamelerinin bildirilme süresi uzatıldı. Sürecin uzatılmasının ardından Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Nurullah Yıldız açıklamalarda bulundu.

YILDIZ: CİDDİ BİR MAĞDURİYET, CEZAİ İŞLEM

SÖZ KONUSU OLACAKTI İŞVERENLERİMİZ AÇISINDAN

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Nurullah Yıldız, “Bilindiği üzere daha önce de basın açıklamamızda belirttiğimiz gibi 6 Şubat depreminden sonra işverenlerin bildirmesi gereken prim bildirgelerinin 15 Ağustos'a kadar verilmesi gerekirken Sosyal Güvenlik Kurumu prim bildirme sürelerinin ekranını 26 Temmuz'da kapatmıştı. Bununla ilgili ciddi bir mağduriyet, cezai işlem söz konusu olacaktı işverenlerimiz açısından. İşverenlerimizin konuyu bizlere iletmesinden sonra başta Yönetim Kurulu Başkanımız İdris Alan, olmak üzere ilimiz milletvekilleri ile beraber konunun takipçisi olduk. Bugün itibarıyla Sosyal Güvenlik Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından ek bir duyuru yayınlandı. Yayınlanan bu duyuruda daha önce oluşan mağduriyetin giderildiği, işverenlerimize yansıyacak ve oluşacak bu ciddi ceza da yaptırımların ortadan kaldırıldığı bildirildi. Dolayısıyla işverenlerimiz prim beyannamelerini 22 Ağustos salı günü mesai bitimine kadar cezasız bir şekilde verebilecekler. Bundan dolayı bizden hiçbir zaman desteğini  esirgemeyen ve konumu takipçisi olan başta Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu başkanımız İdris Alan'a sonrasında milletvekillerimize ve il başkanımıza teşekkürü bir borç biliyoruz. hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol