Öne Çıkanlar ÖĞRENCİ YURTLARI İLE İLGİLİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI BAŞVURULAR KÜLTÜR PARKTA YAPILACAK Hemşerimiz Akkoyun Başkanların Konuğu Oldu Faturayı Bırakan Sayacı da Okur Jandarma yaban hayvanlarını aç bırakmıyor

Bu haber kez okundu.

FKA'IN 2022 YILI YÖNETİM KURULU TOPLANTISI BİNGÖL’DE YAPILDI

Toplantıya Vali Kadir Ekinci’nin yanı sıra Malatya Valisi Hulusi Şahin, Elazığ Valisi Ömer Toraman, Tunceli Valisi M. Ali Özkan, Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, FKA Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu, il genel meclis başkanları ile TSO Başkanları katıldı.

ŞAHİN: HALİHAZIRDA UYGULAMA SÜRECİ DEVAM ETMEKTE OLAN PROJELERİN İLERLEMELERİNE İLİŞKİN DEĞERLENDİRMELER YAPACAĞIZ

Toplantı hakkında bilgi veren Malatya Valisi Hulusi Şahin, “TRB1 Bölgesinde imalat sanayinde rekabetçiliğin güçlendirilerek bölge ihracatının artırılması hedefleniyor. Alternatif turizm olanaklarının çeşitlendirilerek Yukarı Fırat Havzası turizm destinasyonunun geliştirilmesi ve tarımsal üretimde ürün çeşitliliği ile verimliliğin artırılmak amaçlanıyor. Bu çerçevede KOBİ’lere yönelik tasarlanan 20 milyon TL bütçeli proje başına kullandırılabilecek kredi tutarının asgari 500 bin TL, azami 2 milyon TL olduğu 2022 Yılı Turizm, İhracat ve Tarımın Geliştirilmesi Finansman Desteği Programı, ajansımızca, 17 Haziran 2022 tarihi itibarı ile ilan edilmiş bulunmaktadır. Bu program ile bölgemizde yaklaşık 60 milyon TL’lik proje hacmi ortaya çıkması hedeflenmekte olup programın bölgemize ve illerimize hayırlı olmasını temenni ederim. Toplantımızda, TRB1 bölgesinin sosyoekonomik gelişimine yönelik proje havuzunun güçlendirilmesi doğrultusunda ajansımızca geliştirilen program ve proje önerileri değerlendirilecek olup ayrıca Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) ve Çalışan ve Üreten Gençler Programı (CUGEP) çerçevesinde destek alan ve halihazırda uygulama süreci devam etmekte olan projelerin ilerlemelerine ilişkin değerlendirmeler yapacağız” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol