Öne Çıkanlar KILIÇDAROĞLUNDAN ELAZIĞLILARA TEŞEKKÜR ASAYİŞ UYGULAMALARINDA 8 TUTUKLAMA Müftü Aydın 4 İl İçin 16.5 Milyon TLlik Kalkınma Desteği Elazığda Elektrik Tüketimi Arttı

Bu haber kez okundu.

GENÇ GİRİŞİMCİLER ÇALIŞTAYI BAŞLADI

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Gelecek Araştırmaları Enstitüsü tarafından yurdumuzun belirli illerinde yapılan Genç Girişimciler Geleceği Tasarlama Atölyesi Elazığ’da başladı.

Girişimcilik konusunda; İş Fikri, Pazar Araştırması, Fikir Aşamaları ve Girişimcilik hususunda atılması gereken adımlar ve yapılanmaların aktarıldığı çalıştayın ilk oturumu, Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde İpekyolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezinde başladı. Atölye halinde gerçekleştirilen eğitimler, Salı Günü(yarın) Fırat Üniversitesi Mustafa Temizer Konferans salonunda yapılacak sunum ve şirket temsilcilerinin konuşmaları ile sona erecek.

*ÇALIŞTAY 2 GÜN SÜRECEK

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “Bakanlığımız Eğitim, Araştırma ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen proje, şuan şehrimiz ev sahipliğin de 2 gün sürecek şekilde başladı. İlk oturumda Lise ve Üniversite öğrencilerinin katılımıyla proje yazma fikri, girişimcilik üzerine atılması gerek adımlar ve yapılması gerekenlerin alanında uzman hocalar tarafından eğitim gerçekleştiriliyor. “

*GENÇLERİMİZİ GELECEĞE HAZIRLAMAK İÇİN ATILAN ADIMLAR

“Gelişen teknoloji ve hayatımızın birçok alanında yer alacak bu oluşumlar aslında gençlerimizi geleceğe hazırlamak için atılan adımlardır. İş dünyasından spora, sağlıktan mobil uygulamalara kadar yapılan her çalışmada artık gençlerimizi geleceğe hazırlamalı ve bu eğitimlerden mutlaka faydalanmaları gerekiyor. İlk oturum gerçekleştirildi, ikinci gününde Fırat Üniversitesi Prof. Dr. Mustafa Temizer Konferans Salonunda yapılacak olan sunum ve söyleşilerle sona erecek.” ifadelerine yer verildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol