banner37
Öne Çıkanlar Başkan Şerifoğulları Görev Başındaki Belediye Temizlik Ekiplerini Ziyaret Etti HATALI BASIM 10 TLYE 45 BİN TL FİYAT BİÇTİ RİSKLİ ALAN İLAN EDİLDİ Okulum Temiz Belgesi Aldı Cumartesi Pazarı
banner38

Bu haber kez okundu.

Gürsel Erol: "CHP Terör Örgütleriyle Bağlantılı Olmayacaktır"

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol İsmail Küçükkaya’nın sunduğu “Yeni Bir Sabah” adlı programda gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Oslo’da PKK terör örgütünün yöneticileri ile görüşmede, Habur’da terör örgütlerinin davullu zurnalı kutlamasında ve Öcalan’ın mektubunun televizyon kanallarında okutulduğu dönemlerde iktidarda Ak Parti’nin olduğunu söyleyerek CHP’nin terör örgütleriyle ve onlarla bağlantılı kişi veya kurumlarla işi olmayacağını vurguladı.

Erol, aynı zamanda Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı olduğunda Apo için af çıkartılacağı iddialarına da sert yanıt vererek böyle bir düzenleme gelirse Meclis’i birbirine katacaklarını ifade etti.
İşte Milletvekili Erol’un açıklamasından öne çıkan başlıklar:

“OSLO VE HABUR OLAYLARI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VE AK PARTİ’NİN SORUMLULUĞUNDADIR”

Hani diyorlar ya CHP’nin PKK ve HDP ile bağı var diye peki çözüm sürecinde kim iktidardı? Ak Parti iktidardı. Bu devletin bürokratlarını Oslo’ya gönderip orada PKK terör örgütünün yöneticileri ile kim görüştürdü? Sayın Cumhurbaşkanı görüştürdü. Arkasından barış adına bir miting düzenlendi. Sayın Cumhurbaşkanı düzenledi ve yanında Barzani vardı. Arkasından yine barış adına PKK terör örgütünden gelip teslim olanlar Habur Sınır Kapısı’na Türkiye Cumhuriyeti’nin mahkemeleri götürüldü, çadır mahkeme kuruldu ve o çadır mahkemelerin ayağına yargıçlar ve savcılar gönderildi, tutuksuz yargılanmalarına karar verildi. Onlar da Otobüsün üzerine binerek Doğu Anadolu’da tur attı, gövde gösterisi yaptılar. Bu görüşmelerin sonucunda Dolma Bahçe Sarayı’nda bir mutabakat imzaladılar. Orada HDP’nin milletvekilleri vardı. CHP’li bakanlar yoktu ve biz iktidarda değildik. Hani diyorlar ya HDP ile görüşüyorsunuz diye siz, Dolmabahçe’de mutabakat imzaladınız.

“ÖCALAN’IN MEKTUBUNUN TELEVİZYON KANALLARINDA OKUTULDUĞUNDA İKTİDARDA AK PARTİ VARDI”

Daha sonra Salih Müslüm Türkiye’ye geldi. YPG terör örgütüdür diyorlar. Peki YPG terör örgütünün liderini devlet töreni ile Türkiye’de kim karşıladı? O dönem kim iktidardı? Ak Parti, iktidardı. Hepimiz hatırlayalım 2019 yerel seçimlerinde Abdullah Öcalan’a Tunceli Munzur Üniversitesi’nden bir akademisyen gönderilerek Abdullah Öcalan’ın mektubunu Türkiye’deki tüm televizyon kanallarından yayınlatan kim? Bu hükümet! Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan kırmızı bültenle aranırken sizin Milli İstihbarat Teşkilatınız buna ulaşamadı, kim ulaştı? TRT muhabirleri ulaştı. Gittiler röportaj yaptılar ve Ak Parti’ye destek veren bir açıklama yaptırdılar. Bunların hepsi Türkiye’de yaşanmışlıklar.

“BİNALİ YILDIRIM DA HDP’Lİ SEÇMENDEN OY İSTEDİ”

2019 seçimlerinde Binali Yıldırım Bey, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayıyken Diyarbakır’a gitti ve HDP’li seçmenden oy istedi. Şimdi terör örgütleri ile bağı ve ilişkileri olan kim? Cumhuriyet Halk Partisi değil, Cumhuriyet Halk Partisi’nin bugüne kadar ne terör örgütleriyle ne de bir terör örgütüne yönelik girişimleri olanlara görüşmesi asla olmamıştır, olamaz da.

“MECLİSİ BİRBİRİNE KATARIZ”

Şimdi diyorlar ki Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı olursa Apo’ya af gelecek. Ben CHP’nin milletvekiliyim. Apo’ya af değil terör örgütleriyle ilgili bir düzenlenme gelirse ben o Meclis’i birbirine katarım. Asla taviz vermeyiz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol