Öne Çıkanlar KILIÇDAROĞLUNDAN ELAZIĞLILARA TEŞEKKÜR ASAYİŞ UYGULAMALARINDA 8 TUTUKLAMA Müftü Aydın 4 İl İçin 16.5 Milyon TLlik Kalkınma Desteği Elazığda Elektrik Tüketimi Arttı

Bu haber kez okundu.

HARPUT DİYANET KÜLLİYESİ TAMAMLANDI

Harput ve Elazığ’ın çehresini değiştirecek ve önemli bir merkez haline getirecek olan Elazığ Harput Dini İhtisas Merkezi’nin yapımı tamamlandı.

Harput ve Elazığ’ın çehresini değiştirecek ve önemli bir merkez haline getirecek olan Elazığ Harput Dini İhtisas Merkezi’nin yapımı tamamlandı.Elazığ Harput Dini İhtisas Merkezi bünyesinde; eğitim salonları, konferans salonları, sosyal tesisler, kursiyer konaklama evleri ve lojmanlar içeriyor.

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut Elazığ Harput Dini İhtisas Merkezi ile ilgili yaptığı açıklamada, Harput’a inşa edilen Külliye’nin Türkiye’deki akademilerden birisi olduğunu dile getirdi.

BULUT: AKADEMİMİZİN ADI ELAZIĞ HARPUT DİNİ İHTİSAS MERKEZİ OLARAK TESCİLLENMİŞTİR

AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut Açıklamasında, "Elazığ’a ve Harput’a çok değerli bir eser kazandırmış olmanın haklı sevincini yaşıyoruz. Harput Eğitim Külliyesini tamamladık. Yakında hizmet vermeye başlayacak. “Ekonomik kriz var Metin Bulut Harput’a Diyanet Külliyesi yaptırıyor” diyerek şahsımı hedefleştirenlere Elazığ Basınımız örnek bir dayanışma ile karşı çıkmıştı. Elazığ kamuoyu o gün bize ciddi destek vermişti. O günlerden bugüne geldik. Ne kadar şükür etsek az… Harput Diyanet Eğitim merkezimizin tefrişat çalışmaları tamamlanmak üzere Tefrişat harcamaları büyük oranda hayırsever işadamlarının bağışlarıyla karşılanmaktadır. Harput Eğitim Merkezimiz; eğitim salonları, konferans salonları, sosyal tesisler, kursiyer konaklama evleri ve lojmanlardan oluşuyor. Örnek mimarisiyle Selçuklu ve Osmanlı’dan izler taşıyan, Harput'un dokusuna uygun inşaa ettiğimiz Diyanet Eğitim Külliyesinde sona geldik. Eğitim merkezimizde bir çok sosyal tesis ve eğitim salonu bulunuyor. Kursiyerler aileleriyle birlikte konaklaya bilecek. Elazığımıza kalıcı bir eser daha kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Cumhurbaşkanlığımızın öncülüğünde TBMM'de çıkartılan yasa ile Diyanet İşleri Başkanlığının Kuruluş Kanununda yapılan değişiklikle Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde Akademi Başkanlığı kurulmuştur. Harput’ta inşa ettiğimiz külliyemiz Türkiye’deki akademilerinden biri oldu. Akademimizin adı Elazığ Harput Dini İhtisas Merkezi olarak tescillenmiştir. Bu muhteşem projenin ilk aşamasından bugüne desteğini bizlerden esirgemeyen ve projeyi yakından takip eden Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a müteşekkiriz. Elazığ’ımıza, Harput’umuza hayırlı olsun" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol