Öne Çıkanlar İŞKUR ve Fırat Üniversitesi Arasında Protokol İmzalandı Öğretmenler ve Okul Çalışanlarına Aşı Yapılacak DEVA Partisinde İl Başkanı Görevden Alındı Geleceğe Nefes Kampanyasına En Az Bağış Yapan 2. İl Oldu Başkan Şerifoğulları Sağlık Durumuyla İlgili Açıklama Yaptı

Bu haber kez okundu.

HARPUT’TA VİŞNE YETİŞTİRİCİLİĞİ İÇİN BİR ARAYA GELİNDİ

Harput Muhtarlığında gerçekleşen toplantıya, İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Vedat Ergün, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Yılmaz Ataş, Karsal Kalkınma ve Destekleme Şube Müdürü Fuat Kerti, Muhtar ve çiftçiler katıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığının çiftçilere vereceği destekleri görüşmek üzere burada olduklarını belirten Müdür Yardımcısı Ergün; ”İlimiz sahip olduğu toprak yapısı ve iklimi ile birçok bitkinin yetiştiği bir tarım şehridir. Bugün Tarım ve Orman Bakanlığımızın desteğiyle %75’i hibe, %25’i ise çiftçilerin kendi katkısıyla en başta vişne olmak üzere, ceviz ve badem fidanı gibi desteklerden faydalandırmak istiyoruz” dedi.

Harput Mahallesi Muhtarı Zülküf Demirpolat ise Bakanlığımızın vermiş olduğu desteklerden ötürü İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcımız Vedat Ergün, Şube Müdürlerimiz ve teknik personelimize teşekkürlerini iletti.

Toplantı, İl Müdürlüğü teknik personellerinin verdikleri bilgilerle üretici ve çiftçilerin soru ve cevaplarıyla son buldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol