Öne Çıkanlar Ahıra Giren Kurt 2 Koyunu Telef Etti UTANÇ VESİKASI! Milletveki Erol: Vatandaş Mağdur Bankalardan Kredi Ödemeleri Karaı SALGINDAN SONRA ENFLASYON MAĞDUR ETTİ

Bu haber kez okundu.

“HAYATIN SADECE SINAVDAN İBARET OLMADIĞINI ASLA UNUTMAYALIM”

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit 05 Haziran 2022 Pazar günü yapılacak olan Lise Geçiş Sınavı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yiğit, sınava girecek öğrencilere başarılar diledi.

Sınavla ilgili tüm hazırlıkların yapıldığını, gerekli tüm tedbirlerin alındığını ifade eden Mehmet Yiğit, “biz sınava girecek olan tüm çocuklarımıza güveniyoruz. Onlar için tüm tedbirlerimizi alarak sınava sağlıklı bir ortamda girebilmeleri için uygun olan tüm şartları sağladık. Öğrencilerimizin ve velilerimizin de içi rahat olsun” dedi.

Müdür Yiğit açıklamasında; Liselere Geçiş Sistemi kapsamında Ortaokul 8. Sınıf öğrencilerimizin katılacağı "Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav" 05 Haziran 2022 Pazar günü saat 09.30 ve 11.30'da iki oturum olarak İlimiz Merkez İlçede 74 Sınav Merkezinde 6407 öğrenci, ilçelerimizde 63 Sınav Merkezinde 1930 öğrenci olmak üzere ilimiz genelinde toplam 137 Sınav Merkezinde 8337 öğrenci sınava girecektir. Öğrenciler 1. Oturumda saat 09.30'da Türkçe, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Yabancı Dil derslerinden, ikinci oturumda saat 11.30'da ise Matematik ve Fen Bilimleri derslerinden kendi okullarında sınava girecek olup, birinci oturum 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve süresi 75 dakika; ikinci oturum ise 40 soruluk sayısal alandan oluşacak ve süresi 80 dakika olacaktır” diye konuştu.

HAYATIN SADECE SINAVDAN İBARET OLMADIĞINI ASLA UNUTMAYALIM

Sınav öncesi öğrencilerimize tavsiyelerde bulunan Müdür Yiğit, “Şunu unutmayın, hayat sadece sınavdan ibaret değildir. Sınavı gözünüzde çok büyüttüğünüzde kaygı düzeyiniz yükselecek ve dikkatiniz dağılacaktır. Biz sınav gününe sakin, dinlenmiş ve yeteri kadar uyumuş olarak girmenizi istiyoruz. Sınav günü tüm öğretmenlerimiz sizleri sınav salonlarınızda karşılayacak ve sınav sonuna kadar yanınızda olacaktır. Bu nedenle rahat olun ve bizim için çok değerli olduğunuzu sakın unutmayın” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZA DESTEK OLALIM”

Sınav öncesinde velilerimize de çağrıda bulunan Müdür Yiğit, “Pazar günü çocuklarınızın gireceği sınav elbette onların gelecek hedefleri ve okul yaşamı için önemli bir aşamadır. Ancak hiçbir şey çocuklarınızın sağlığından, mutluluğundan önemli değildir. Çocuklarınız için, sizlerin desteği ve takdiri çok önemlidir. Sınavın yaklaştığı son günlerde onlara moral vermeniz, yüreklendirmeniz ve sınav sonucu ne olursa olsun onların sizin için değerli olduğunu hissettirmeniz çok önemlidir. Bu şekilde rahat bir kafayla ve kaygı düzeyi azalmış bir şekilde sınava giren çocuklarınız daha başarılı olacaktır. Sizlerden isteğimiz çocuğunuzun sınavı nasıl geçerse geçsin ona gösterdiğiniz sevgi ve değeri asla eksiltmemenizdir. Çocuğunuzun okuyabileceği sınavsız girilebilen farklı okullar olduğunu unutmayın” ifadelerini kullandı.

“SINAV GÜNÜ GÜRÜLTÜSÜZ BİR ORTAM İÇİN DESTEK BEKLİYORUZ”

Sınav günü ve saatinde tüm vatandaşlarımızdan çocuklarımız geleceği için anlayış bekliyoruz. Özellikle sınavların yapılacağı okullarımızın yakınlarında ve çevresinde bulunan iş makinalarının çalıştırılmaması ve inşaatlarda çalışmaların durdurulması için ilgili birimlerle gerekli görüşmelerimizi sağladık. Ayrıca sınav saatinde trafikte bulunan araçlarımızın sürücülerinin de korna kullanmamaları konusunda hassasiyetlerini bekliyoruz. Çocuklarımızın geleceğini şekillendirecek olan bu sınavda onları rahatsız edebilecek her türlü gürültü ve sesten uzak bir ortam oluşması için desteklerini bekliyoruz. Bugünden sınava girecek olan tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol