Öne Çıkanlar Esnaf Kan Ağlıyor 9 Sınavın Tarihi Ertelendi yerelhaber google Psikososyal Destek Hattı Kuruldu

Bu haber kez okundu.

HEMŞEHRİMİZ YILDIRIM’DAN ANLAMLI MESAJ

Müdür Yıldırım mesajında ,”Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’nün örnek kurumlar arasında yer aldığını ifade ederek, infaz sisteminin modern ve gelişmiş ülkelerdeki infaz sistemlerine örnek gösterilebilecek aşamaya geldiğini” belirtti.

Hemşehrimiz Yavuz Yıldırım, personelin ihtiyaç duyduğu bilgi erişiminin, gerek uzaktan gerekse yüz yüze yapılarak eğitimlerle temin edileceğini söyledi.

“ÖRNEK KURUMLAR ARASINDAYIZ”

CTE’nin resmi sitesinde yayınlanan o mesajda, “Ülkemizin en önemli kurumlarından biri olan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü güçlü kurumsal kültürü, eğitimli personeli ile sürekli kendini yenileyen, geliştiren vizyonuyla ve “insan odaklı” bir çalışma anlayışı ile alanında dünyada örnek kurumlar arasındadır.

Son derece değer verdiğimiz ve birlikte çalışmaktan gurur duyduğumuz, kurumlarımızda görev yapan çalışma arkadaşlarımızın; sağlıklarının korunması, mutluluklarının sağlanması, kariyer gelişimlerinin sürdürülebilmesi, çalışma ortamlarının iyileştirilmesi, ekonomik ve sosyal haklarının güçlendirilmesi önceliklerimiz arasında olacaktır.

Bu konularda personelimiz ile güçlü iletişim halinde gerekli bütün çalışmaların yapılacağının altını önemle çizmek isterim. Suça sürüklenen bireylerin eğitim ve sosyokültürel çalışmalar ile topluma kazandırılmasını amaç edinen insan odaklı infaz sistemimiz modern ve gelişmiş ülkelerdeki infaz sistemlerine örnek gösterilebilecek aşamaya gelmiş olmakla birlikte, ceza infaz kurumlarında insanı en yüksek değer olarak kabul eden yaklaşımlarımızdan taviz verilmesinin ve bu yoldan geri dönmenin söz konusu olamayacağını bir kez daha vurgulamak isterim.

 2005 yılında kurulan denetimli serbestlik sistemi, ceza infaz sistemimiz içinde son derece önemli bir yere sahip olmakla beraber, bu sistemde uygulanan psikososyal programların sayısının artırılması, hapis cezasına seçenek yaptırımların uygulama alanının genişletilmesi konusunda çalışmaların hızlandırılarak devam etmesi ihtiyacı açıktır.


ULUSLARARASI İLİŞKİLERE ÖNEM VERİLECEK

CTE Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Personel eğitim çalışmalarının, yeni paradigmalarla artırılarak devam edeceğini vurgulayarak”, Personelimizin ihtiyaç duyduğu bilgiye erişimi, gerek uzaktan gerekse yüz yüze yapılacak eğitimlerle temin edilecektir. Bu kapsamda ülkemizin sahip olduğu deneyimi paylaşmak ve sistemin gelişimini devam ettirmek amacıyla uluslararası ilişkilere ve projelere de önem verilecektir.Ülkemizin dünyaya örnek kurumlarından biri olan, kamu kurumları ve özel sektör tarafından yakından izlenen ve meslek sahibi olmayan hükümlülerin meslek sahibi olmaları, meslek sahibi olan hükümlülerin de var olan mesleklerini geliştirmelerini amaçlayan, eğitim ve iyileştirme hedefinin en önemli ayağı işyurtları faaliyetlerinin, güçlendirilmesi amacıyla sürdürülen çalışmalar da, İşyurtları Daire Başkanlığı ile birlikte, artarak devam edecek, bu kapsamda, ceza infaz kurumlarından salıverilen hükümlülerin iş bulmaları için, denetimli serbestlik koruma kurulları aracılığıyla ilgili kurumlarla güçlü iş birlikleri sağlanacaktır. 

Tüm bu çalışmalarda kurumlarımızı yakından tanıyan, sorunları bilen ve çözümleri hususunda irade ortaya koyan, Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ’ın liderliği ve Bakan Yardımcımız Sayın Akın Gürlek’in destekleri bize güç verecektir.Önümüzdeki çalışma döneminin, en büyük gücümüz olan; kahraman ve fedakâr ceza infaz personelimiz ile birlikte, milletimize ve devletimize hayırlı hizmetlerin yapıldığı, personelimizin beklentilerinin olabildiğince karşılanabildiği, kurumlarımızda bulunan hükümlü ve tutuklular ile ailelerinin iyi niyetli yakınmalarının azaltıldığı bir dönem olması dileği ile saygılarımı sunuyorum.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol