Öne Çıkanlar KILIÇDAROĞLUNDAN ELAZIĞLILARA TEŞEKKÜR ASAYİŞ UYGULAMALARINDA 8 TUTUKLAMA Müftü Aydın 4 İl İçin 16.5 Milyon TLlik Kalkınma Desteği Elazığda Elektrik Tüketimi Arttı

Bu haber kez okundu.

İKTİDAR, MUHALEFET DEMEDEN KUCAKLAYACAĞIZ

Ana meselelerde muhalefet-iktidar ayrımı yapmadan bütün konuları konuşarak, görüşerek, uzlaşarak çözme gayreti içinde olacaklarını kaydeden Başkan Gürgözeler, “Yıllardır ülkemizde ötekileştirme politikası görüyoruz. Buna müsaade etmemeliyiz. Ötekileştirme siyaseti ülkeye ciddi zarar vermektedir.” diye konuştu.

ÖZEL HABER: GÜLÇİN TURGUT

İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Servet Gürgözeler, Elazığ'da yürüttükleri çalışmalardan, vatandaşların sorunlarına kadar birçok konuda gazetemize açıklamalarda bulundu. Seçime yönelik hazırlıkların devam ettiğini kaydeden Başkan Gürgözeler, vatandaşların taleplerini sorunlarını dinlediklerini söyleyerek, iktidara geldiklerinde Elazığ'ın sorunlarını bitireceklerinin sözünü verdi. İlk etapta ise Uluova- Kuzoava Projelerini tamlamayacaklarını belirten Başkan Gürgözeler;  “Tarıma dayalı sanayileşmeyi Elazığ’da başlatmalıyız.” dedi. 

Elazığ’da artış gösteren mülteci sorununa dikkat çeken Başkan Gürgözeler;  “İyi Parti iktidarında Suriyeliler’i göndereceğiz, destek olacağız. Suriye’de ki yetkilerle görüş halinde olup ülkelerine göndereceğiz.” dedi. 

6’lı masa eleştirilerine de değinen Başkan  Gürgözeler; “Masanın altında, üstünde sürekli bir şeyler arıyorlar. Masanın altında sürekli bir şey aramak yanlış önce sorunları izale etsinler.” diye konuştu.

MASANIN ALTINDA SÜREKLİ BİŞEYLER ARIYOLAR

6’lı masaya yönelik eleştirilere yanıt veren Başkan Gürgözeler,  “6’lı masa eleştirisi aylardan beri devam ediyor. Sürekli masanın altında bir şeyler arıyorlar. Bugüne kadarda hiçbir şey bulamadılar. Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek’in dediği gibi eleştirdikleri parti anayasa yapma girişimine kalkıştılar. Sonucunda ise Taksimde bombalı saldırı oldu. Aylardan sonra yine üzücü bir hadiseyle karşı karşıya kaldık. İçimiz yandı. Masanın altında sürekli bir şey aramak yanlış önce bu sorunları izale etsinler.” dedi

LİDERLER ZAMANI GELDİĞİNDE ADAYI AÇIKLAYACAKLARDIR

İktidarın “Cesaretleri yok; Cumhurbaşkanı Adaylarını Açıklayamıyorlar” yönünde ki eleştirilerine de değinen Başkan Gürgözeler, “Bu ülkede siyasi partiler var, onların liderleri var.  Liderler gerek gördüğü vakit adaylarını çıkarırlar, gerekli çalışmaları yaparlar. Bunları yaparken dışarıdan kimsenin müdahalesine de fırsat vermezler. Herkes kendi anlayışına çizgisine göre siyasetini yapar.  Liderler zamanı geldiğinde adayı açıklayacaklardır.“ diye konuştu.

ÖTEKİLEŞTİRME SİYASETİ ÜLKEYE CİDDİ ZARAR VERMEKTEDİR

Ülkenin birliği beraberliği için muhalefet iktidar ayrımının yapılmasının doğru olmadığı belirten Başkan Gürgözeler, “Türk töresinde devlet anlayışı çok önemlidir. Bu ülkede herkes ülkenin birliği beraberliği için uğraşmalıdır. Yıllardır ülkemizde ötekileştirme politikası görüyoruz.  Buna müsaade etmemeliyiz. Ötekileştirme siyaseti ülkeye ciddi zarar vermektedir. Ben 12 Eylül öncesini yaşamış insanlardan biriyim. O zamanda onlar, bunlar, şunlar vardı yaşanan hadiseler ülkeyi 12 Eylül’e getirdi. 12 Eylül’de yaşananlar unutulmamalı. Ülkenin birliği beraberliği için hareket etmeliyiz. Bu konuda taviz verilmemesi lazım ama maalesef üzülerek söylüyorum ötekileştirme siyaseti devam ediyor. Gönül ister ki bütün siyasi partiler bir araya gelsin kanun çıkarsınlar. Suç işleyen siyasi partiler mi var. Kanunu çıkarır cezalandırırsınız. Eleştirme yerine bunlar yapılsa ülkenin yararına olur.” dedi.

GENEL BAŞKANIMIZIN DEFALARCA DEMESİNE RAĞMEN

Millet İttifakı’nda masada 6 parti dışında başka parti olmadığına vurgu yapan Başkan Gürgözeler, “Bizim genel başkanımızın ‘masada 6 parti var başka yok’  defalarca söylemesine rağmen ellerinde delil diye gösterecekleri hiç bir şey olmamasına rağmen eleştiri yolunu seçtiler. Bunlar güzel şeyler değil, bu ülkenin birliğe beraberliğe ihtiyacı var. Ama biz ne dersek diyelim belli seçimlere kadar bunlar devam edecek.” ifadelerini kulandı.

İYİ PARTİ, BİRLİK BERABERLİKTE ÖN PLANDA OLACAK

İktidar olmaları halinde iktidar muhalefet ayrımı yapmadan herkesi kucaklayacaklarını söyleyen Başkan Gürgözler, “İnşallah seçimlerden sonra İyi Parti’nin iktidarında birliği, beraberliği tesis etme noktasında genel başkanımız ön planda olacak. Bu konuda bizlerde herkesi kucaklayacağız. Peygamberimiz, “Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır” hadisini biz taahhüt ettireceğiz. İnsanlarımız daha rahat edecektir.” diye konuştu.

ÜLKENİN YAPISINI BOZUYORLAR

Elazığ’da Suriyeli sayısına değinen Başkan Gürgözeler, “Elazığ’da, Suriyeliler artış göstermiş. Sadece Suriyeli’ler değil Afganistan’dan da gelmeye başladılar. Türkiye’de ciddi bir Afgan nüfusu var. Bunlar ülkenin yapısını bozuyorlar. Geçen İstanbul’da acı bir olay yaşandı. Yaşanan acı hadisede Suriyelilerin evi kullanılmıştı. Biz böyle duyduk. Bunlar rahat bir şekilde kullanabiliyorlar.” dedi.

SURİYELİLERİN VATANLARINA SAHİP ÇIKMALARI LAZIM

Başkan Gürgözler, Suriyeli sığınmacıların ülkelerine gitmeleri gerektiğine vurgu yaparak, “Bu topraklar  bizim elimize kolay geçmedi. Çok kan döküldü, çok şehit vererek bu topraklar sahip olabilmişiz. Suriyelilerin de ülkelerine gidip vatanlarına sahip çıkmaları lazım.” İfadelerini kullandı

İYİ PARTİ İKTİDARINDA SURİYELİLERİ GÖNDERECEĞİZ.

İktidara gelmeleri halinde Suriye yönetimi ile görüşüp ülkelerine göndereceklerini belirten Başkan Gürgözer, “İyi Parti iktidarında Suriyelileri göndereceğiz. Bu gönderme kapı dışarı etme şeklinde değil. Biz yine yardımcı olacağız, destek olacağız. Suriye’de ki yetkilerle görüş halinde olup ülkelerine göndereceğiz.” diye konuştu.

MADEN’DE BİR OYUN OYNANIYOR

Başkan Gürgözeler, Maden’de Cumhuriyet tarihinin en büyük maden rezervi için yapılan ihaleyi iptal eden mahkeme kararının Danıştay tarafından kaldırılmasına ilişkin ise “Aylardan beri Maden’de bir oyun oynanıyor. Maden teknik arama çok ciddi bir tespit yaptı. Sonrası Maden’in felaketi başladı. Biri alacam diyor, birileri de şunlara vereceğim diyor. Vatandaş seyirci, Madenli beklenti içerisindeler. Ekonomik olarak çökmüş bir Maden ilçemiz var bizim. Yapılan çalışmaların Maden’e, Elazığ’a zerre faydası yok.“ ifadelerini kulandı.

PEŞKEŞ ÇEKMEYELİM

Danıştay’ın doğru bilgilendirilmemesinin etkisi olduğunu aktaran Başkan Gürgözeler, “Danıştay’a yeterli bilgi verilmediği için kararın iptali oldu. Bizim istediğimiz yer altı kaynaklarımızı bir takım sermaye gruplarına peşkeş çekmeyelim. Yapacağımız faaliyetler bölgenin menfaatlerine olsun. Rant kapısı olmasın.” dedi.

GÜRSEL EROL’A TEŞEKKÜR

Maden davası sürecinde yaptığı girişimlerden dolayı CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’a teşekkür eden Başkan Gürgözeler, “Gürsel Erol Bey’e yaptığı çalışmalardan çok teşekkür ediyorum. Gönül isterdik ki  Elazığ’ın beş milletvekili birlikte olup bölgenin menfaatlerini savunsunlar. Biz zaman zaman bu yüzden Elazığ sahipsiz diyoruz. Elazığ’ın menfaatleri siyasiler için ön planda düşünülmesi gerekendir.” diye konuştu.

ELAZIĞ’DA DEĞİŞEN HİÇBİR ŞEY YOK.

Özellikle sulama konusunda Elazığ'da büyük sıkıntıların olduğunu belirten Başkan Gürgözeler, “2007 yılında yine Elazığ’ da il başkanlığı yapıyordum. O dönem kuraklık vardı. O zaman da çok çalışmalar yapıp, köylerin hepsini gezmiştik. O kuraklıktan bu güne Elazığ da sulama sorunu var. Arada geçen yıllarda siyasi partiler seçimlerden sadece sulama ile ilgili projelerini anlatmışlar ama konuşmayla kalmış. O günden bu güne bakıyorum Elazığ’da değişen hiçbir şey yok.” şeklinde konuştu.

YAPILACAK TEK ŞEY SUYU TOPRAĞA ULAŞTIRMAK

Elazığ’da tarıma önem verilse şehrin kalkınacağını belirten Başkan Gürgözeler, “Elazığ’ın her tarafı sularla çevrili. Yapılacak tek şey suyu toprağa ulaştırmak, topraklarımızı verimli hale getirmek. Ben bu sene köy gezileri çerçevesinde koran köyüne gittim. Orada ilginç bir şey karşılaştım. Şanlıurfa’dan kalabalık bir grup gelmiş çadır kurmuşlar, sebze ekmişler. Demek ki ilgilenirmiş olsa Elazığ’ da çok ciddi güzel şeyler olacak.” dedi.

ELAZIĞ TARIM POTANSİYELİ YÜKSEK YER

Tarım İl müdürlüğünün çalışmalarında daha verimli projeler yapması gerektiğini işaret eden Başkan Gürgözeler, “Elazığ tarım potansiyeli yüksek yer, güzel toprakları var. Tarım İl Müdürlüğü’nün öncülük yapması lazım, daha verimli projeler yapması gerekiyor. İkincisi Uluoava’da toprak çoraklaşıyor. Yıllarca toprağı sulamazsanız birde kuraklık olursa toprak çoraklaşır. Sonunda ise verimsiz olur. Biz kendi topraklarımızı kendi elimizle yok ediyoruz.” diye konuşu. 

BUGÜNE KADAR ÇOK KONUŞTUK, AMA BELLİ Kİ BİRŞEY YAPMAYACAKLAR

Çiftçinin sulama yapamadığını, sulama yerlerinde de yüksek elektrik faturaları sebebiyle zor durumda kaldığını belirten Başkan Gürgözeler, “Süratle Uluova- Kuzoava Projeleri’nin tamamlanması lazım. Kuzova’ya gittin adam diyor ki 30 dönüm pancar ektim 30 bin elektrik parası ödedim. Böyle yaparsanız sulama projeleri tamamlanması bile çiftçiye ekimden alıkoyarsanız.  Bugüne kadar çok konuştuk, çok anlattık ama belli ki bir şey yapmayacaklar. Hiç birinin umurunda değil. Herkes zevahiri kurtarmaya çalışıyor.” ifadelerini kulandı.

GİTTİĞİM YERLERDE SÖZ VERDİM

İktidara geldiklerinde Elazığ'ın sorunlarını bitireceklerinin sözünü veren Başkan Gürgözeler, “Ben gittiğim yerlerde söz verdim. İyi partinin iktidarı döneminde yapacağım ilk iş Uluova- Kuzova Projesi ile uğraşmak olacak. Ankara’dan buraya gelmeyeceğim. Bunu en büyük sebebi, oralarda ekim dikim yapılıyor. Sonucunda çiftçimiz para kazanıyor kazandığını şehirde harcıyor. Bir ekonomik dönüşüm oluyor.” dedi.

TARIMA DAYALI SANAYİLEŞMEYİ BAŞLATMALIYIZ

Elazığ’ın faydasına ilerlemesine yönelik çalışmalar yapılması gerektiğini altını çizen Başkan Gürgözeler, “Uluova’da, Altınova’da eskiden pamuk ekilirdi. Şimdi şeker pancarı onun devam ettirilmesi gerekiyor. Kuzova üzüm deposu orada fabrikalar kurulması lazım. Biz tarıma dayalı sanayileşmeyi Elazığ’ da başlatmalıyız ve devam ettirmeliyiz. Elazığ’ı sevmek sahip çıkmak budur. Lafla bu işler olmaz.” diye konuştu.

ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDİYORUZ

Seçime yönelik hazırlıkların devam ettiğini söyleyen Başkan Gürgözeler, “Yönetimi oluşturduktan sonra saha indik esnafları gezdik ilçelerin hepsine gittik . Köyler de grup toplantısı şeklinde oldu. Çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu orada kongre çalışmalarımız var. İlçelerimizde iki ilçemiz hariç kongremiz bitti. Merkez ilçe kongrelerimiz var.  Aralık ayında il kongremiz var. Kovancılar’da teşkilatı yeni oluşturmuştuk orayla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Aralık’tan sonra ekinimizle daha aktif bir şekilde sahada olacağız. Çalmadığımız kapı kalmayacak seçime kadar da devam edecek.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol