Öne Çıkanlar elazığ haber Jandarma Kablo Hırsızlarını Yakaladı TİCARET VE KONUT ALANLARI AYRILMALI Fırat Üniversitesi 50 Sağlık Personeli Alacak Engelsiz Yaşam Merkezinin İhalesi Yapıldı

Bu haber kez okundu.

İMAM HATİPLİLERE 'SAPIK' DİYEN ŞARKICI GÜLŞEN'E TEPKİLER DİNMİYOR

İstanbul Yenikapı'da verdiği bir konserde LGBT bayrağı açan şarkıcı Gülşen’in nisan ayında verdiği bir konserde İmam Hatip'te okuyanlara yönelik çirkin ifadeleri sosyal medyaya bomba gibi düştü.
Gülşen konser esnasında "İmam Hatip'te okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor" ifadelerini kullanarak İmam Hatiplileri hedef aldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın da Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrikten (TCK 216) soruşturma başlattığı Gülşen'e toplumun her kesiminden tepki yağarken, Elazığ'da sessiz kalmadı.
Şarkıcı Gülşen'in Nisan ayında verdiği belirtilen bir konserde, "İmam Hatip'te okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor" sözlerine sosyal medyadan çok sayıda tepki geldi. Tepkilerin ardından Sanatçı Gülşen hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın da Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrikten (TCK 216) soruşturma başlattı.

BULUT: İFTİRA VE HAKARET İÇEREN İTHAMLARINI AYNEN KENDİNE İADE EDİYORUZ

AK Parti MKYK Üyesi ve AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut sosyal medya hesabından yayımladığı kınama mesajında; “Toplumu ifsat etmeyi kendisine vazife edinmiş, sanatı(!) ile konuşulamayan bir şahsın İmam Hatip camiasıyla ilgili hadsiz ifadelerini, iftira ve hakaret içeren ithamlarını aynen kendine iade ediyoruz. Şahsın hezeyanlarına karşı hukuki süreç başlatıyoruz. Aziz milletimizin göz bebeği olan İmam Hatip okullarımızın mezun ve mensuplarının bu gibi şahısların çirkin propagandalarına ve ucuz yollu gündemde kalma amaçlarına malzeme yapılmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” dedi.

BALIK: KOKUŞMUŞ ZİHNİYETİNİZ BATSIN!”
AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık sosyal medya hesabından yayımladığı kınama mesajında; “Lgbt bayrağı açıp demokrasi dediniz. Sahneye uygunsuz kıyafetle çıkıp özgürlük dediniz. Ama bir çekin o çatallı dilinizi Müslümanlardan! Kokuşmuş zihniyetiniz batsın!” dedi.

DEMİRBAĞ: AHLAK YOKSUNU BU KİŞİYİ ŞİDDETLE KINIYORUM
AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ sosyal medya hesabından yayımladığı kınama mesajında; “Gururumuz İmam Hatip Liselerinde okuyanlar için, akıl ve izan ile bağdaşmayacak sözlerle Milletimizin değerlerini ayaklar altına alma hadsizliğini gösteren, kendisine sanatçı diyerek, edebi kadar ederi olan ahlak yoksunu bu kişiyi şiddetle kınıyorum” dedi.

ŞERİFOĞULLARI: İMAM HATİPLİ OLMAKTAN GURUR VE ONUR DUYUYORUM 
Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları sosyal medya hesabından yayımladığı kınama mesajında; “Edep ve haya herkese nasip olmaz. Bu hadsizlik, bu zavallı zihniyetin kendisinden başkasına yaşam hakkı tanımayan ideolojisi en büyük utanç kaynağı! Kin ve nefret dolu hisleriyle toplumu kutuplaştırana sanat insanı denemez. İmam Hatipli olmaktan gurur ve onur duyuyorum” dedi.

KARAHÜSEYİNOĞLU: ŞİKAYETÇİ OLACAĞIZ

Elazığ Önder İmam Hatipliler Derneği İl Başkanı Dr. Osman Cem Karahüseyinoğlu yayımladığı kınama mesajında; “İmam Hatip Okulları bugünkü haliyle bundan 71 yıl; isim ve içerik olarak ise 109 yıl önce ülkemizin eğitim hayatına zenginlik katan ve özgün bir eğitim modeli olarak geçmişten bugüne kadar milyonlarca öğrenci yetiştiren gözbebeğimiz okullarımızdır. İmam Hatip Okulları ülkemizin gelişmesine katkı sunan, milli birlik ve beraberliği önceleyen, toplumda sevgi, saygı ve hoşgörü ikliminin oluşmasına ciddi katkıları olan eğitim kurumlarıdır.  İmam Hatip Okulları; öğrencisi, öğretmeni ve müfredatı ile bu ülkenin Milli Eğitim sisteminin bir parçasıdır. Eğitim sistemimiz içinde farklı kademelerde birçok farklı okul türü vardır ve İmam Hatip Okulları da bu okullardan biridir.  Okul türleri içinde İmam Hatip Okullarını tercih ederek bu okullarda eğitim almak isteyen her bir vatandaşımızın tercihi, tıpkı diğer okul türlerini tercih eden vatandaşlarımızda olduğu gibi temel bir haktır ve saygıya layıktır. Bu husus temel insan hakları ve anayasamız açısından gayet açıktır. İmam Hatip Okullarının mezunları ve mensupları olarak farklı okul türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilerimize yönelik her türlü ayrıştırıcı yaklaşımı çirkin ve tehlikeli görüyoruz. İmam Hatip okulları her türlü siyasi ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündem olacaktır. Ancak zaman zaman kendi çıkarları için suni gündem oluşturmak isteyen, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, hakaret ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran zavallı kişiliklere de üzülerek şahit oluyoruz.  Gülşen isimli bir şahsın konser sırasında İmam Hatip okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere yönelik çirkin itham ve iftiralarda bulunması toplumu alenen kin ve düşmanlığa sevk etmektir. İmam Hatip Okullarının mensuplarına ve mezunlarına aynı zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu çirkin ithamı ve iftirayı söz konusu şahsın kendisine aynen iade ediyoruz. İmam Hatip okullarına ve mensuplarına yönelik bu saygısızlığından dolayı kendisini şiddetle kınıyoruz. Bugün İmam Hatip Okullarımızda okuyan yaklaşık bir buçuk milyon öğrenciyi, bu öğrencilerin aileleri ve bu okullardan mezun olanları dikkate aldığımızda on milyona yakın bir kitleyi çirkin iddialarla itham etmek toplumun fay hatlarıyla oynamaktır. Bu terbiyesizliği asla sineye çekmeyeceğimizi, hukuk önünde hesap soracağımızı kamuoyuna duyuruyoruz. Toplumumuzu, aile yapımızı ve neslimizi ifsad etmeyi kendisine vazife bilen bu saygısız şahıs için tüm İmam Hatip Okulu mezunlarını ve mensuplarını, halkımızı hukuk önünde hesap sormaya davet ediyoruz. Önder İmam Hatipliler Derneği mensupları olarak bugün tüm illerimizde bu açıklamayı sizlerle paylaşıyoruz. Ardından Cumhuriyet Savcılıklarına söz konusu şahıs hakkında hukuki işlem yapılması için suç duyurusunda bulunacak, şikayetçi olacağız. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” dedi.                                                         


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol