banner32
Öne Çıkanlar yeniufuk elazığyeniufuk Binalarımız Yoruldu Artık Kimse Güvende Değil Akciğer Nodüllerinin Düzenli Kontrollerini Aksatmayın ELAZIĞ ÜLKÜ OCAKLARINDAN ÖDÜLLÜ DENEME SINAVI ! Yaşlı: Sözümüzün Arkasındayız

Bu haber kez okundu.

Jandarma Bilgilendirme Faaliyetlerini Sürdürüyor

İl Jandarma Komutanlığı Timleri okullarda bilgilendirme faaliyetlerini sürdürüyor.

Elazığ İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerce Baskil Mustafa Bilbay İlkokulunda öğrenim görmekte olan 57 öğrenciye Kişisel Güvenlik Tedbirleri ve Suçtan Korunma Yöntemleri hakkında bilgilendirme yapılarak Jandarma Çocuk Dergisi hediye edildi.

Ayrıca KADES uygulaması ile ilgili broşür de dağıtan ekipler, cep telefonlarına yüklenen uygulama üzerinden kadınların yardım taleplerine en kısa sürede cevap verilerek zaman kaybının ortadan kaldırıldığı konusunda da bilgilendirme yapıldı.

İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Ekiplerimiz Akıllı telefon kullanıcısı kadınlara, Google Play Store ve Apple Store uygulamasından “Kadın Destek Uygulamasını (KADES)”, telefonlarına indirerek mağdur kadınların acil durumlarda cihaz konum bilgisini açarak bir tuşla 112 Acil Çağrı Merkezine ulaşabildiğini, yardım çağrısı yapmaları sonucunda olay yerine en yakın ekip veya devriyenin sevk edilerek olaya müdahale edileceği konularında bilgi verdi” denildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol