banner37
Öne Çıkanlar Milli Uzay Programı Açıklandı: Hedef NORMALLEŞME SEVİNCİ GİRİŞLER 31 AĞUSTOSA KADAR YASAKLANDI Elazığda 17 Yeraltı Barajı İnşa Edilecek Doğukent
banner38

Bu haber kez okundu.

Mobbingler İntihara Sürüklüyor!

Gündeşli, uzman çavuşlara uygulanan psikolojik şiddet ve baskılardan dolayı 4 uzmanın intiharını kabullenemediklerini ifade ederek, bu durum karşısında içlerinin kan ağladığını belirtti.

"SIKINTI ÇOK MUHATAP YOK"

"Kanunların eksikliklerinden dolayı arkadaşlarının ya intihar ettiğini ya da çok sevdiği üniformaları bırakmak zorunda kaldıklarını vurgulayan Başkan Gündeşli; " Uzmanlarımız çok severek giydikleri üniformaları kendilerine uygulanan baskılar nedeniyle ya bırakıyorlar ya da psikolojik şiddetlere dayanamayıp intihar ediyorlar. Buradaki insanlar bizim insanımız. Vatanını, milletini devletini seven insanlar. 67 bin uzman çavuş mesleği bıraktı. Derdimiz çok ama muhatap yok. " diye konuştu.


Gündeşli, kanunların refaransa göre çalıştığının altını çizip,1986 yılında çıkan uzman çavuşlar kanunuyla ilgili hiç bir yasal düzenlemenin getirilmediğini ve özlük haklarının korunulmadığını belirterek , karşılaştıkları mobbing karşısında intihara sürüklenen uzmanların ailelerine, vatana, millete ve bayrağa ne hesap vereceksiniz diye yetkililere seslendi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol