Öne Çıkanlar Orman Bölge Müdürü Çetiner Elazığa Atanan Öğretmenleri Eğitim-Bir-Sen Karşıladı elazığhaberleri Karakoçan İlçesini Ziyaret Etti Milletvekili Erol: Böylesine Büyük Acılar Bir Daha Yaşanmasın

Bu haber kez okundu.

OTOBÜS TERMİNALİ İNŞASI İLERLİYOR

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın vizyon projeleri arasında yer alan ve şehrin yıllardır ihtiyaç duyduğu Yeni Şehirler Arası Otobüs Terminali inşası ilerliyor.

YÜZDE 75’İ BİTTİ

Güney Çevre Yolu üzerinde yaklaşık 85 bin metrekare alan üzerinde 8.348 metrekare kapalı ve 6.556 metrekare yarı açık alan olarak inşa edilen büyük projede; çatı imalatı, dış cephe kaplama, iç mekan ince imalatı, mekanik ve elektrik tesisat imalatı yapımı devam ediyor. Çalışmaların %75’inin tamamlandığı projede gerçekleştirilen çalışmaların ardından çevre düzenleme, peyzaj ve asfalt serim işlemlerine geçilecek.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI: “TERMİNAL BİNAMIZI BU YILIN SONUNDA HEMŞEHRİLERİMİZİN HİZMETİNE SUNACAĞIZ”

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları Yeni Şehirler Arası Otobüs Terminali inşaatının kısa süre sonra biteceğini ve bu yılın sonunda hizmete sunulacağını ifade ederek, “Elazığ Belediyemiz tarafından şehre değer katan dev yatırımları bir bir hayata geçiyoruz. Bu kapsamda Güney Çevre Yolu üzerinde yapımına başladığımız Yeni Şehirler Arası Otobüs Terminali’nde çalışmalarımızı hummalı bir şekilde sürdürüyoruz. Şu an çalışmalarda % 75 seviyesine geldik. Terminal binamızda iç mekan ince imalatı, mekanik ve elektrik tesisat imalatı yapımı gerçekleştiriliyor. Büyüyen ve gelişen Elazığ’ımızda vatandaşlarımızın daha hızlı ve konforlu seyahat etmelerine olanak sağlayacak Yeni Şehirler Arası Otobüs Terminali'mizin çalışmalarını kısa sürede bitirip modern terminal binamızı bu yılın sonunda hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız.” dedi.

BİNA BÜNYESİNDE NELER VAR?

85 bin metrekare alan üzerinde 8.226 metrekare kapalı, 6.556 metrekare yarı açık alana sahip olacak yeni terminal binası bünyesinde; 42 adet bilet gişesi, 18 adet dükkân, 2 adet restoran-kafe, büfe, mescitler, 49 adet peron, şoför dinlenme odaları ve çocuk oyun alanları yer alacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol