Öne Çıkanlar KILIÇDAROĞLUNDAN ELAZIĞLILARA TEŞEKKÜR ASAYİŞ UYGULAMALARINDA 8 TUTUKLAMA Müftü Aydın 4 İl İçin 16.5 Milyon TLlik Kalkınma Desteği Elazığda Elektrik Tüketimi Arttı

Bu haber kez okundu.

"ÖZEL BİREYLERDE YEME BOZUKLUKLARI VE OBEZİTE RİSKİ" SEMİNERİ

Elazığ Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi, özel gereksinimli bireylere yönelik hizmetlerini sürdürüyor.

Bu kapsamda Engelsiz Yaşam Merkezi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Engelsiz Yaşam Merkezi'nde özel gereksinimli bireylere yönelik "Özel Bireylerde Yeme Bozuklukları ve Obezite Riski" konulu seminer verildi. Düzenlenen seminere çok sayıda engelli birey katıldı.

Obezite ve özel çocuklarda beslenme ilişkisi başta olmak üzere; mental retardasyonda beslenme, down sendromlu ve otizmli bireylerde beslenme ve özel çocuklarda beslenme programı nasıl olmalı gibi konuların ele alındığı seminere Diyetisyen Nisa Nur Çelikdemir konuşmacı olarak katıldı.

ÖZEL GEREKSİNİMLİ BİREYLERDEN BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI’NA TEŞEKKÜR

Özel gereksinimli bireyler, Engelsiz Yaşam Merkezi'nde düzenlenen " Özel Bireylerde Yeme Bozuklukları ve Obezite Riski” konulu seminerin verimli geçtiğini kendileri için çok faydalı olduğunu söyleyerek Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları başta olmak üzere seminerde emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini söylediler.

Özel gereksinimli bireylerden biri etkinliklerin faydalarına değinerek, "Sağlıklı yaşam programı adı altında diyetisyenimiz sağlıklı beslenme konulu geniş kapsamlı bir seminer verdi. Seminerde yeme bozukluğu ve obezite riski gibi birçok konu üzerinde duruldu. Engelsiz Yaşam Merkezi'nin Elazığ'a kazandırılması çok güzel oldu. Etkinlikler birçok konuda bilgilenmemiz açısından çok faydalı oluyor. Bundan dolayı Elazığ Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları’na çok teşekkür ederim." dedi.

Seminer Diyetisyen Çelikdemir'in gelen soruları cevaplaması ile son buldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol