Öne Çıkanlar GÖKTAŞ VAKA SAYISI 100 BİNDE 61 AK Kadınlar Şiddete Karşı Turuncu Çizgi Çekti Yukarı Fırat Kültür Sanat ve Arkeoloji Derneğinden Başkan Şerifoğullarına Teşekkür AK Parti İl Başkanlığına Atanan Yıldırımı Kutladı

Bu haber kez okundu.

ÖZEL İMAR İHYA MÜRACAATLARINA EYLÜL AYINDA YAPILACAK

Orman genel müdürlüğünün aldığı karar ile 2022 Eylül ayı başvuru döneminde Elazığ ormanlarında yapılacak özel ağaçlandırma ve özel imar ihya müracaatlarına kapatıldı.


Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü, resmi sitesinde özel ağaçlandırma başvuruları hakkında duyuru yaptı. Yapılan duyuruda belirlenen illerde özel ağaçlandırma başvuruları yapılabilineceği belirtildi. Başvuru yapılacak iller arasında Elazığ’da yer alıyor. Elazığ’da başvuru yapmak isteyenler başvurular e-Devlet üzerinden yapılacak.

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü’nün resmi sitesinde özel ağaçlandırma başvuruları hakkında yapılan duyuru da şu ifadelere yer verildi:

Orman genel müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şöyle: “Devlet ormanlarında yapılacak olan özel ağaçlandırma ve özel imar ihya müracaatları, ilgili mevzuatı gereğince her yıl Nisan ve Eylül ayı içerisinde e-Devlet sistemi üzerinden yapılmaktadır. Ancak gelinen aşamada, 2022 Nisan ayı müracaat dönemi ile birlikte bugüne kadar yapılan toplam müracaatların değerlendirilmesi sonucunda; İnceleme ve değerlendirmesi devam eden başvuruların bir an önce neticelenmesinin elzem olması ve müracaatların yoğun olduğu illerde yeni müracaat alınması durumunda bir kısım çakışmalara sebebiyet verilme ihtimali de dikkate alınarak toplam başvurular içerisindeki yoğunluklarının ve illerin potansiyel ağaçlandırma alanlarının birlikte değerlendirilmesi sonucu; Ardahan, Bayburt, Kars, Hakkari, Çankırı, Nevşehir, Erzurum, Sivas, Gümüşhane, Muş, Amasya, Tokat, Yozgat,  Karabük,  Malatya,  Bingöl,  Kayseri,  Bitlis,  Tunceli,  Diyarbakır,  Kırıkkale,  Çorum, Erzincan, Van, Bilecik, Siirt, Batman, Konya, Mardin, Aksaray, Karaman, Adıyaman, Ağrı, Iğdır ve Kırşehir illeri haricindeki diğer tüm iller 2022 Eylül ayı başvuru döneminde, Devlet ormanlarında yapılacak özel ağaçlandırma ve özel imar ihya müracaatlarına kapatılmıştır”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol