Öne Çıkanlar KPSS başvuru ekranı açıldı Fırat Üniversitesi 8 Öğretim Görevlisi Alacak Madenlilerden Yeniden Görüş Alınacak! KOVANCILAR YENİLENİYOR Kararlar Yıktı

Bu haber kez okundu.

“PALU-KOVANCILAR DEVLET HASTANEMİZİN İNŞAATI BAŞLAYACAK”

AK Parti MKYK Üyesi, AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Sağlık Bakanı Prof. Dr. Fahrettin Koca ile görüştüğünü belirterek Palu Kovancılar Devlet Hastanesi’nin yapım ihalesinin yakında yapılacağını ve hastane inşaatına başlanacağını duyurdu.

AK Parti MKYK Üyesi, AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Palu Kovancılar Devlet Hastanesinin Yapımı için Sağlık Bakanı Prof. Dr. Fahrettin Koca ile görüştüğünü bildirdi.

Milletvekili Bulut, Palu Kovancılar Devlet Hastanesi’nin yapım ihalesinin yakında yapılacağını ve hastane inşaatına başlanacağının müjdesini verdi.

BULUT: “SAĞLIK BAKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Bakan Koca’ya ilgisinden ötürü teşekkür etti. Bulut, “Palu Kovancılar Devlet Hastanesinin Yapımı için Sağlık Bakanımız Sn. Fahrettin Koca ve Strateji Başkanımız ile görüştüm. Hastane inşaatının bir an önce başlayıp bitirilmesi ile ilgili girişim ve görüşmelerimiz devam ediyor. Bu anlamda geçen hafta gerçekleştirdiğimiz MKYK toplantımızda Sağlık Bakanımız Sn. Fahrettin Koca ile ve Strateji Başkanımızla görüştüm. Yatırım programına alınan hastanemizin yapımı için gereken bütçenin onaylanması ile ilgili talebimizi kendilerine yeniledik. Talebimiz ile yakından ilgilenen Sağlık Bakanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

BULUT: “PALU KOVANCILAR HASTANEMİZİN YAPIM İHALESİ YAKINDA YAPILACAK VE HASTANE İNŞAATI BAŞLAYACAK”

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, 150 Yataklı Devlet Hastane ihalesinin bir an önce yapılarak hizmete kazandırılması için süreci yakından takip ettiğini bildirdi. Bulut, “İki ilçemizden bize gelen Hastane yapılması talebini Sağlık Bakanımıza iletmemiz ile başlayan süreci yakından takip ediyoruz. Palu ve Kovancılar Devlet Hastanesini yapacağız. Elazığ’da Palu arasına yapacağımız “150 Yataklı Devlet Hastanesinin” yer tespitini daha önce yapmıştık. İki ilçemizin ortasında ulaşımı rahat ve iki ilçemizden ve çevre ilçelerimizden vatandaşlarımıza rahatlıkla hizmet sunabilecek bir mesafede olmasına dikkat ederek yer tespitini yapmıştık. Hastanemizin proje ihalesi daha önce gerçekleşmişti. Pandemi ve daha sonrasında gelen ekonomik gelişmeler projenin ertelenmesine neden olmuştu. Kamuoyunun bildiği üzere Palu-Kovancılar Devlet Hastanesinin yapımı ile ilgili strateji yatırım planına alınmıştı. Hastane ihalesinin bir an önce yapılarak hizmete kazandırılması için süreci yakından takip ediyorum. Palu Kovancılar Hastanemizin yapım ihalesi yakında yapılacak ve hastane inşaatı başlayacak” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol