Öne Çıkanlar İŞKUR ve Fırat Üniversitesi Arasında Protokol İmzalandı Öğretmenler ve Okul Çalışanlarına Aşı Yapılacak DEVA Partisinde İl Başkanı Görevden Alındı Gıda Denetimleri Arttırılacak Geleceğe Nefes Kampanyasına En Az Bağış Yapan 2. İl Oldu

Bu haber kez okundu.

Personele KBRN Eğitimi Verdi

Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü toplantı salonunda yapılan KBRN Eğitimine İl Müdürü Dr. Turan Karahan, Elazığ Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürü Özkan Özbay,  İl Müdür yardımcısı, Şube Müdürleri ve personel katıldı.

Eğitimin açılışında konuşan İl Müdürü; “ Müdürlüğümüz personeline İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğünce çevremizde insanları etkileyebilecek olan KBRN (Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer) olaylarına etkin hızlı ve doğru müdahale yöntemlerini uygulamak, kişisel koruyucu ekipmanlarının standartlarını öğrenmek, saha ve olay yeri yönetim becerilerini kazandırmak, KBRN maddelerinin insan, doğa ya da teknoloji kaynaklı kontrolsüz olarak yayılmasıyla oluşan tehdit ve tehlikeler için personelimize bilgi verilmiştir. Kurumumuz personeline vermiş oldukları eğitimden dolayı Elazığ İl AFAD Müdürlüğüne teşekkür ediyoruz" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol