banner32
Öne Çıkanlar yeniufuk elazığyeniufuk Binalarımız Yoruldu Artık Kimse Güvende Değil Akciğer Nodüllerinin Düzenli Kontrollerini Aksatmayın ELAZIĞ ÜLKÜ OCAKLARINDAN ÖDÜLLÜ DENEME SINAVI ! Yaşlı: Sözümüzün Arkasındayız

Bu haber kez okundu.

“Seçimlere tek başımıza giriyoruz”

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Ömer Ateş, hafta sonu Genel Başkan Fatih Erbakan’ın da katılımıyla Kızılcahamam’da gerçekleştirilen “Seçime Hazırlık Kampı’’ programı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Genel Başkan Yardımcıları, MKYK üyeleri, il başkanları ve komisyon başkanlarının katılımlarıyla gerçekleştirilen ’Seçime Hazırlık Kampı’nın oldukça coşkulu ve heyecanlı geçtiğini dile getiren Ateş, “toplantıya katılan tüm parti yetkilileri ve 81 il başkanının sunumları ile gördük ki tüm teşkilatlarımız Mayıs ayında yapılacak seçimlere hazır. Yeniden Refah Partisi’nin seçimlerde sürpriz yaparak ezberleri bozacak bir oranda oy alması için tüm teşkilatların zinde, gayretli ve sahada olması, vatandaşların partimize olan teveccühü de bunun en önemli göstergesi” dedi.

4 yıl önce kurulan Yeniden Refah Partisi’nin koşar adım hedefe doğru gittiğini, çok daha önce kurulmuş partilerin önünde olduğumuzu ifade eden Başkan Ateş, Yargıtay’ın açıkladığı Siyasi Parti Üye Sayılarına göre partilerinin 269 bin 391 üye ile birçok paralı ve havalı partiyi geride bıraktığını dile getirdi.

“ENFLASYONU HER YERDE YAŞIYORUZ”

Kızılcahamam kampında seçime hazırlık çalışmalarıyla birlikte ülke meselelerinin de gündeme geldiğini ve Genel Başkan Fatih Erbakan’ın başta enflasyon olmak üzere birçok konuda görüşlerini dile getirdiğini ifade eden Başkan Ateş, şunları söyledi: “İktidar, TÜİK’in ısmarlama rakamları ile enflasyonu bir önceki aya göre 20 puan düşürerek yüzde 64’e çekti. Emekliye, memura buna göre maaş zammı verdi, ancak verdiği zam yine de ısmarlama enflasyon rakamının altında kaldı. Hissedilen enflasyonun yüzde 170 olduğu bir durumda vatandaşımız gerçek enflasyonu her adımında, çarşı pazardaki her alışverişinde, mutfağında hissediyor ve yaşıyor.” Dedi. Danıştay'ın, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesine dair kararını olumlu bulduklarını ifade eden Başkan Ateş, İstanbul Sözleşmesinin uygulaması anlamına gelen 6284 sayılı kanunun da bir an evvel kaldırılması gerektiğine dikkat çekti. Yeniden Refah Partisi’nin ittifaklara bakış açısını da ortaya koyan Başkan Ateş, her iki ittifakın da halka umut olmaktan çok uzak noktalara savrulduğunu, Milli Görüş prensiplerine uygun bir iktidar olmadığı takdirde kendilerinin herhangi bir ittifakın içerisinde yer almalarının anlamsız olduğunu, bu şartlarda tek parti olarak seçimlere tek başımıza gireceklerini dile getirdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol